שתף קטע נבחר

ח"כ נפאע: חקירתי על ביקור בסוריה - רדיפה

חבר הכנסת סעיד נפאע טוען כי קיומו של משא ומתן עם סוריה מוכיח את טבען האמיתי של החקירות שעבר לאחר שביקר בסוריה. על דמשק אמר כי "פניה לשלום"

"הפרסומים החושפים את קיומו של משא ומתן המתקיים מזה תקופה עם סוריה מציגים את החקירות שניהלו כנגדי כרדיפה פוליטית גרידא", אמר הבוקר (יום ה') ל-ynet חבר הכנסת סעיד נפאע (בל"ד), שנחקר בשנה החולפת על ביקוריו בסוריה בספטמבר האחרון.

 

נפאע הוסיף כי כ"מי שמכיר את המנטליות הסורית", פניה של דמשק לשלום. אלא שלדבריו, הוא מתקשה להאמין שהכנסת והעם בישראל בשלים לקבל החלטות היסטוריות.  


נפאע מגיע לחקירה (צילום: עופר עמרם)

 

בחודשים האחרונים נחקר נפאע, דרוזי במוצאו, פעמים מספר בחשד לביקור במדינת אויב, ומגע עם סוכן חוץ. בסיום כל חקירה שב נפאעא וטען שמובר בחקירה פוליטית והצהיר שימשיך לבקר בסוריה. הפרסום אתמול על המשא ומתן הנרקם כלל לא הפתיע אותו שכן בעבר כבר אמר שבחירתם של הסורים בשלום היא אסטרטגית. 

 

נפאע מספר כי כמה חודשים לאחר ששב מסוריה יצר עמו קשר מנכ"ל משרד החוץ לשעבר, אלון ליאל, החבר בעמותה המבקשת לקדם את יוזמת השלום עם סוריה. ליאל עדכן אותו בפעילות אנשיו. "הוא סיפר לי כי מזה תקופה מתקיים שיח בין ישראל לסוריה, בחסות ממשלת שוויץ. מהצד הסורי ניהל את השיחות גנרל בכיר מטעם בית הנשיא ועל פי מה שנאמר לי, גם ראש השב"כ לשעבר יעקב פרי היה שותף לשיחות".

 

לדבריו, נאמר לו כי בין הצדדים, שאינם מייצגים גורמים רשמיים, הושגו מספר פתרונות לקידום השלום: "נקבע ביניהם כי האזור שבין הצד הצפון מזרחי של

הכנרת ועד החרמון יועבר לריבונות סורית, אך יהפוך לפארק לאומי אליו יורשו הישראלים להיכנס ללא צורך באשרת כניסה. בנוסף הוחלט שתושבי רמת הגולן שיפונו מבתיהם יוכלו להמשיך להחזיק את העסקים אותם הם מנהלים כיום, לרבות שטחים חקלאים בתי מסחר ועוד.

 

"עד כמה שאני מבין אולמרט עודכן בכול הפרטים ואני משוכנע שעקרונות אלו מובילים את המשא ומתן המתנהל היום", אמר נפאע.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים