שתף קטע נבחר

אישום: התחזה לרב ו"שיחרר" עגונה תמורת כסף

אליהו שלום חמי מנתניה מואשם כי התחזה לרב וגבה כספים עבור שירותים רבניים. בין השאר נטען כי זייף מסמכים רבים - בהם גט עבור אשה עגונה, תעודות נישואים והמלצות עבודה

כתב אישום הוגש הבוקר (יום ה') לבית משפט השלום בנתניה נגד אליהו שלום חמי, בן 58 מנתניה, בטענה שהתחזה לרב, זייף מסמכים לאשה שביקשה להתגייר ומסמכי גט לאשה עגונה.

 

את כתב האישום הגישה עו"ד עינת בניטה מפרקליטות מחוז מרכז ובו נטען כי חמי אמנם נהג להתפלל בבית כנסת "שבת אחים" בנתניה ואף הציג את עצמו בפני אנשי הקהילה כרב, אך מעולם לא הוסמך לרבנות. עוד נטען כי הוא נהג להציג את עצמו כמי שמסוגל לסייע בהליכים ביורוקרטיים מול מוסדות דתיים. על פי הנטען, גבה כספים מהפונים אליו וואז הציג להם מסמכים מזויפים המעלים מצג שווא כאילו אכן סייע להם.

 

לחמי מיוחסים בכתב האישום שישה אישומים שונים. על פי האישום הראשון, הסכים חמי לסייע בהליך גיור לבת זוגו של אחד המתלוננים שאף מסר לו מסמכים מקוריים לצורך פתיחת תיק גיור.

 

חמי, כך נטען, זייף מסמך רשמי מטעם הנהלת בית הדין הרבני כאילו העניין של בת הזוג מטופל בוועדת חריגים והיא נמצאה ראויה לגיור. חמי אף פנה לשר הפנים וביקש לזרז את הטיפול בתיק וחתם בשם "הרב חמי אליהו, רב הקהילה ומורה צדק בעיר נתניא". עבור פעילותו גבה 4,000 שקל שטען כי הוא תורם אותם לישיבה בעיר.

 

במקרה אחר פנתה לחמי אשה שהיתה עגונה משך 14 שנים. חמי הציג את עצמו כרב בעל קשרים מיוחדים ברבנות

בנתניה וברבנות הראשית, הבטיח לה שבתוך עשרה ימים היא תקבל גט חוקי, וגבה ממנה 1,500 דולר. בהמשך זייף מסמך לפיח כביכול איתר את בעלה בפריז - והלה נתן לה גט. את המסמכים המזויפים הגיש לבית הדין הרבני בנתניה, אך שם הבחינו כי מדובר במסמך שאינו אותנטי.

 

עוד מיוחסים לחמי בכתב האישום שני מקרים שבהם הבטיח וזייף מסמכים בנושאי גיור, אישום נוסף על שכתב מכתב המלצה לאדם עבור משרת משגיח כשרות, ואישום שישי זייף שתי תעודות נישואין - כאילו מדובר במסמך רשמי של המדינה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רב בכאילו
צילום: ישראל ברדוגו
מומלצים