שתף קטע נבחר

כפר יונה: ביה"ס מושבת בשל אי-טיפול באלימות

ועד ההורים בחטיבת "איש שלום" השבית את הלימודים בבית הספר בטענה שהמנהלת אינה מצליחה להשתלט על האלימות במוסד החינוכי. סגנית יו"ר ועד ההורים מוסיפה: "מורות מדווחות לנו בחשאי על ילדים שמסתובבים בחצר ועל ניהול כושל". משרד החינוך: "כל מקרה מטופל"

מזה שלושה ימים מושבתת חטיבת הביניים "איש שלום" בכפר יונה, בשל טענות ההורים על מחדלי המנהלת בטיפול במקרי אלימות. ועד ההורים של בית הספר מאיים שלא להשיב ללימודים את 500 תלמידי המוסד החינוכי - עד שתועבר המנהלת תועבר מתפקידה. הוועד אף לא מהסס להצהיר שאם לא יהיה שינוי - התלמידים לא יקיימו בשבוע הבא את מבחני המיצ"ב האמורים להתקיים בבית הספר.

 

גם בשנה שעברה היו להורי בית הספר טענות קשות כלפי המנהלת, מיכל ורדי. סגנית יושב ראש ועד ההורים, ליסה מרגוליס, אמרה ל-ynet: "השנה נבחר ועד חדש, וכבר בשיחה הראשונה עם המנהלת ציינו בפניה שאנחנו פותחים דף חלק ולא מתייחסים למה שהיה עד כה. ביקשנו מהמנהלת שתהיה שקיפות ושיתוף פעולה - אבל מתברר שזה לא קרה.

 

"הילדים באים הביתה אחרי הלימודים ומתלוננים על מקרי אלימות שהם נתקלו בהם. מורות מדווחות לנו בחשאי על ילדים שמסתובבים בחצר ולא בכיתות ועל ניהול כושל בכל הקשור לסביבה החינוכית והחברתית".

 

מרגוליס מספרת כי הוועד דרש מהמנהלת לפרוש מתפקידה בסוף השנה - ומשסרבה, הוחלט על השביתה. לדברי מרגוליס, כבר בשנה שעברה הבטיחה המנהלת לפרוש, אך זה לא נעשה. "במהלך השנים האחרונות לא נעשה מספיק על מנת להביא לסיום תפקידה, והיום החלטנו לעשות מעשה כדי שלא יקרה שגם בעוד שנים רבות יהיו תלונות ולא ייעשה דבר".

 

ההורים מספרים כי לפני שהכריזו על שביתה, נפגשו עם אנשי אגף הרווחה שביקשו להמתין - אך לאחר שבועיים שבמהלכם לא נעשה דבר - ההשבתה יצאה לפועל.

  

ממשרד החינוך נמסר: "כל מקרה אלימות מטופל לגופו של עניין על ידי המפקחת האחראית על בית הספר, שמלווה את הצוות החינוכי בכל ארוע. צוותי משרד החינוך יקבעו פגישה עם וועד ההורים בנושא, כשבמקביל המפקחת עומדת בקשר עם הגורמים הרלוונטיים ברשות המקומית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים