שתף קטע נבחר

נאום אולמרט נקטע עם שלטי "העם עם הגולן"

נאומו של ראש הממשלה בטקס סיום פרויקט "מסע" של הסוכנות היהודית נקטע בקריאות בוז . קומץ מפגינים פרץ לקדמת הבמה עם שלטי "העם עם הגולן". אולמרט הגיב: "המקום הכי יפה שביקרתי בו באחרונה הוא רמת הגולן. בואו נשאיר פוליטיקה בצד"

קומץ מפגינים הצליחו הערב (יום ה') לקטוע את נאומו של ראש הממשלה, אהוד אולמרט, בלטרון כאשר פרץ עם שלטי "העם עם הגולן" בעידוד הקהל. הם התקרבו למרחק קצר מאוד מהבמה, מטרים ספורים מראש הממשלה, שנאלץ לקטוע את נאומו. 

 

אולמרט עצר לשניות אחדות את נאומו, ואז הגיב: "המקום הכי יפה שביקרתי בו באחרונה הוא רמת הגולן. בואו נשאיר פוליטיקה בצד". הוא הוסיף: "אין לנו מדינה אחרת מלבד מדינת היהודים". ראש הממשלה דיבר באירוע סיום "תוכנית מסע" של הסוכנות היהודית. עם כניסתו למקום, הוא התקבל בקריאות בוז ובשלטי "העם עם הגולן".


מפגינים התפרצו עם שלטים (צילום: גיל יוחנן)

 

תוכנית מסע להכרת ישראל, במסגרתה נאם אולמרט, נוסדה על-ידי הסוכנות היהודית בשיתוף ממשלת ישראל. החזון הוא לשלש את מספר הצעירים, בני 18 עד 30, שיגיעו לישראל מקהילות ברחבי העולם לסמסטר שנתי של חוויות ופעילויות. המטרה היא לעודד השתתפות במגוון רחב של תוכניות ארוכות-טווח בישראל.

 

ועד יישובי הגולן פרסם אמש הודעה משותפת חריפה ביותר בעקבות חידוש המשא ומתן לשלום בין ישראל לסוריה. "ראש הממשלה, אהוד אולמרט, פועל נגד האינטרס הלאומי ונגד רצון העם, ומסכן את מדינת ישראל, לכן אינו ראוי לתפקידו", נאמר בהודעת הוועד, ש"קורא לכל הכוחות הפוליטיים והציבוריים להתאחד לשמירה על הגולן".

 

בפתח הישיבה, אמר יו"ר הוועד וראש המועצה האזורית גולן, אלי מלכה: "הגולן הוא נכס התיישבותי ותיירותי מהמעלה הראשונה והחוק הישראלי חל עליו. הזוי לגמרי שראש הממשלה, שנמצא במצב שבו הוא נמצא, יכול למצוא כוח מוסרי ציבורי פוליטי או כל כוח אחר כדי למסור את חבל הארץ הזה לציר הרשע - לאיראן, לסוריה ולחיזבאללה ובכך לסכן את קיומה של מדינת ישראל".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיל יוחנן
אולמרט נואם בלטרון
צילום: גיל יוחנן
מומלצים