שתף קטע נבחר

החוקרים לרה"מ: מה עשית בכסף שמסר טלנסקי?

בפעם השנייה בתוך חודש, נחקר ראש הממשלה, אהוד אולמרט, באזהרה בפרשת "מעטפות הכסף". צוות החקירה עימת אותו עם חומר חדש שהתקבל מהחקירות של משה טלנסקי ועו"ד אורי מסר. גורמי אכיפה אמרו ל-ynet כי לחקירה הבוקר תהיה "השפעה גדולה מאוד בפרשה"

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, נחקר הבוקר (יום ו') באזהרה בפרשת "מעטפות הכסף". זאת הפעם השנייה בתוך כחודש שאולמרט נחקר בפרשה וגורמי אכיפה אמרו ל-ynet כי החקירה הבוקר "היא בעלת השפעה גדולה מאוד בפרשה".

 

ההתפתחויות האחרונות בפרשה:

 

צוות החקירה מהיחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה הגיע בסביבות 9:00 למעון ראש הממשלה בירושלים. במקביל, החל בבית משפט המחוזי בירושלים דיון בעניין עתירת פרקליטיו של ראש הממשלה לדחות את עדותו של משה טלנסקי. 

 

חקירתו של אולמרט החלה מעט אחרי 10:00 ונמשכה כשעה. החוקרים, שבראשם עומד תת-ניצב שלומי איילון, עימתו את אולמרט עם חומר חדש שנאסף בפשיטות שנערכו מאז חקירתו הקודמת ובחקירותיהם של עו"ד אורי מסר ומשה טלנסקי. מסר נחקר אתמול במשרדי יאח"ה ולדברי גורמי חקירה, הוא חיזק בעדותו את דברי טלנסקי ושיתף פעולה ולכן החומר החדש מפליל את ראש הממשלה.

 

גורמי אכיפה מסרו ל-ynet כי אולמרט התבקש לתת תשובות למספר שאלות בעלות משמעות בחקירה, כמו כמה כסף קיבל מטלנסקי? מה נעשה בכסף? מי טיפל בתרומות שקיבל? ומדוע לא דיווח על העברת הכספים לרשויות המס? ההערכה היא שאולמרט יידרש להיחקר בפרשה לפחות פעם נוספת.  


החוקרים מגיעים למעון ראש-הממשלה (צילום: גיל יוחנן)

 

ממעון ראש הממשלה יצאו החוקרים למטה הארצי של המשטרה, שם הם נפגשו עם ראש אגף החקירות, ניצב יוחנן דנינו, ועם תת-ניצב יואב סגלוביץ'. מחוץ לביתו של אולמרט הפגינו פעילי הימין הקיצוני, ברוך מרזל ואיתמר בן גביר, שנשאו שלטים בהם נכתב: "אולמרט אל תגנוב את הגולן" ו"גנב לך הביתה".


מפגינים. בן-גביר ומרזל (צילום: גיל יוחנן)

 

אולמרט נחקר בפעם הראשונה בפרשה בתחילת החודש. למעונו של ראש הממשלה הגיעו אז ראש היחידה הארצית לחקירות הונאה, תת-ניצב שלומי איילון, ועמו שני חוקרים נוספים. הם הכינו מספר מצומצם של שאלות לראש הממשלה.

 

ביום רביעי נחשף טפח נוסף, כאשר צו איסור הפרסום על הפרשה הוסר לחלוטין. עם חשיפת הפרטים התברר שחלק מהכספים שהעביר טלנסקי לאורך השנים לאולמרט, מימנו לפי החשד נסיעות פרטיות של אולמרט לחו"ל.


פורסם לראשונה 23/05/2008 09:04

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אולמרט. חקירה שנייה
צילום: גיל יוחנן
עו"ד מסר. נחקר אתמול
צילום: יריב כץ
מומלצים