שתף קטע נבחר

11 יום אחרי הרעש בסין: קשיש חולץ מההריסות

שיאו ז'י-הו שרד שבוע וחצי לפני שחולץ מהריסות ביתו, שקרס ברעש האדמה שטלטל את מרכז סין. הטלוויזיה הסינית דיווחה שעשה זאת בעיקר בזכות אשתו, שטיפלה בבעל המשותק ודאגה למזון. בסין יודעים שהסיכויים להציל את 26 אלף הנעדרים קלושים, אך לא מאבדים תקווה

266 שעות החזיק שיאו ז'י-הו מעמד עד שחולץ מבין הריסות ביתו, שקרס ברעידת האדמה העזה שפקדה לפני כמעט שבועיים את מחוז סצ'ואן אשר במרכז סין. הטלוויזיה הסינית הרשמית דיווחה היום (א') על חילוצו ועל מאמצים לחלץ 24 כורי פחם שעל-פי הערכות לכודים מתחת לאדמה.

 

לפי הדיווח, שיאו, קשיש בן 80 שסבל עוד לפני הרעש משיתוק ברגליו, חולץ מביתו בעיר מיאנז'ו ביום שישי. הוא נלכד לאחר שאחד מעמודי התווך של הבניין קרס ושרד במשך כל הימים האחרונים בעזרת אשתו, שהאכילה והשקתה אותו.

 

הממשלה הסינית העריכה בסוף השבוע כי הסיכויים למצוא ניצולים לכודים בחיים קלושים, ואותתה כי מניין ההרוגים הרשמי עלול לקפוץ בכ-24 אלף - מספרם של הנעדרים. מספר ההרוגים הנוכחי עומד על יותר מ-62 אלף בני אדם. ואולם בינתיים נשלחו צוותי חילוץ אל שלושה מכרות פחם בהם על-פי החשד לכודים 24 כורים באזור האסון.


סינים מפנים הריסות ביינג-שו אשר במחוז סצ'ואן (צילום: AFP)

 

"כבר היה לנו נס בעבר, כשכורה נמצא בחיים לאחר שהיה לכוד מתחת לאדמה במשך 21 ימים", אמר סגן מנהל משרד בטיחות העבודה, וואנג דה-שוואה, במסיבת עיתונאים בבייג'ינג. "אנו מבצעים את פעולות החילוץ בהנחה שהם עדיין בחיים. בשום אופן אין לנו כוונה לוותר". וואנג לא מסר פרטים נוספים על הכורים הלכודים.

 

מכרות הפחם של סין נחשבים למסוכנים בעולם. קרוב ל-3,800 בני אדם נהרגו בהם בשנה שעברה כתוצאה מפיצוצים, מפולות והצפות. ראש הממשלה הסיני, וון ג'יבאו, העומד בראש מאמצי החילוץ, שב אתמול אל אזור האסון כשהוא מלווה במזכ"ל האו"ם באן קי-מון. וון הזהיר שמניין ההרוגים עלול להגיע ל-80 אלף. באן, שהגיע לסין ממיאנמר, ובינתיים כבר שב אליה כדי לגייס כספים למען נפגעי הציקלון שם, הבטיח כי האו"ם יסייע בשיקום סצ'ואן. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
מכונית שניזוקה ברעש בסצ'ואן
צילום: AFP
פינוי נפגעים באזור האסון. ארכיון
צילום: AFP
מומלצים