שתף קטע נבחר

יומיים לפני העדות: טלנסקי נחקר שוב במשטרה

איש העסקים נקרא פעם נוספת למשרדי יאח"ה בבת-ים ונחקר בפרשת "מעטפות הכסף". מחרתיים תישמע עדותו המוקדמת, שתימשך גם בימים רביעי וחמישי

שוב מול חוקרי המשטרה. למרות שהביע את רצונו לחזור לביתו שבארצות הברית, עד המפתח בפרשת "מעטפות הכסף" שבה חשוד ראש הממשלה אהוד אולמרט, איש העסקים משה (מוריס) טלנסקי, נמצא עדיין בישראל. היום (א') הוא נחקר פעם נוספת במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה (יאח"ה) בבת-ים, יומיים לפני מתן עדותו המוקדמת.

 

ביום שישי האחרון נחקר שוב אולמרט, ואנשי יאח"ה מסרו כי שיתף פעולה והשיב לשאלותיהם. אך לפי פרסומים הבוקר, על כמה שאלות - ודווקא בנושאים מהותיים - התקשה לספק הסברים, וטען שאינו זוכר את הפרטים.

 

בחקירתו הכחיש אולמרט את הטענה, לפיה טלנסקי מימן עבורו חופשה פרטית באיטליה, כמו גם את החשדות לפיהם סייע לטלנסקי בעסקי נשק בדרום-אמריקה. חשדות אלו הותרו לפרסום עם הסרת הצו, שהיה בתוקף עד יום רביעי האחרון. מעבר לכך, עיקר הפרשה עוסקת בכסף מזומן בדולרים שהעביר טלנסקי לאולמרט, ועבר גם בידיהם של מקורביו שולה זקן ואורי מסר.

 

עוד בים שישי, דחה בית המשפט המחוזי בירושלים את עדותו המוקדמת טלנסקי ביומיים - וזו תחל ביום שלישי בבוקר. פרקליטי ראש הממשלה ביקשו לדחות בשבועיים את  העדות, כדי להיערך בהתאם ולהספיק לעבור על חומרי החקירה שקיבלו לידיהם.

השופטת קבעה כי אולמרט ושולה זקן, מהמעורבות הבולטות בפרשה, לא צריכים להגיע לעדות. עדותו של טלנסקי צפויה להימשך גם ביום רביעי וחמישי, והיא תיחשב למעשה כעדות לכל דבר במשפט עתידי.

 

מקור בכיר בפרקליטות המדינה העריך כי עד סוף הקיץ צפויה להתגבש טיוטת כתב אישום נגד ראש הממשלה בעבירות מרמה - כך פורסם הבוקר ב"ידיעות אחרונות". גורמים משפטיים בכירים הבהירו עם זאת, כי טיוטת כתב האישום תהיה כפופה לשימוע, ועל פי תקדים הנשיא קצב - "יכולות עוד להיות הפתעות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
משה טלנסקי בדרכו לחקירה
צילום: אביגיל עוזי
מומלצים