שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  וידאנס ישתף פעולה עם הביאנלה בניו יורק

  הפסטיבל הבינלאומי לאמנות הוידאו דאנס, סרטי מחול ופרפורמנס יערך זו השנה השלישית בסינמטק תל אביב

  פסטיבל וידאנס, שחוזר זו השנה השלישית לסינמטק תל אביב, יציע גם הפעם הצצה קצת אחרת אל נקודת החיבור שבין המחול לקולנוע. הפסטיבל, שיפתח ביום ה', 12 ביוני, יימשך שלושה ימים בהם יוקרנו בין היתר סרטים נדירים שהוצגו בביאנלה Perfroma בניו יורק, תכניות ייחודיות מארכיון הסרטים של אוסטריה וגלריות עכשוויות בברלין.


  מתוך "Pinatz" שיוקרן במסגרת הפסטיבל

   

  לצד בכורות ליצירות מאנגליה, צרפת, קנדה וגרמניה יוצגו גם מגוון יצירות ישראליות חדשניות. את הפסטיבל יפתח השנה סרטו האחרון של הכוריאוגרף הבריטי, לויד ניוסון, מלהקת DV8. הסרט "The Cost Of Living", עוסק בהומור ובתנועה, במושגים של יופי ושלמות והשחקן הראשי בסרט הוא רקדן חסר רגליים.

   

  סרט נוסף שיוקרן בבכורה ישראלית הוא "Amelia" של להקת Lalala Human Steps מקנדה. הסרט מבוסס על כוריאוגרפיה של אדוארד לוק המשלבת אלמנטים מהבלט הקלאסי ומחול עכשווי.

   

  במקביל מבקש הפסטיבל לבחון את הקשר בין תנועה ומצלמה באמצעות אסופת סרטים אקספרימנטאליים. מאוסטריה תוקרן אסופת סרטים שעוקבת אחרי יצירותיהם של קורט קרן ואוטו מוהל חברי תנועת Viennese Actionism ופיטר קובלקה.


  מתוך היצירה. "Embodied" בכורה ישראלית בפסטיבל וידאנס

   

  תכנית נוספת שאצרה גלריית NBK בברלין מתמקדת באמני וידאו עכשוויים שחיים ויוצרים בבירה הגרמנית ובהם ביורן מלהוס ומארק אשנברנר. שתי תכניות נוספות שנאצרו על ידי ארכיון המחול הגרמני יציגו את מיטב היצירה בתחום הוידאו דאנס מגרמניה ומרחבי העולם ויעניקו לצופה מבט מקיף על התפתחות התחום בין היתר ביצירותיהם של ויליאם פורסיית ובלט פרנקפורט כמו גם יצירותיה של קונסטנסה מאקרס, כוריאוגרפית הבית של תיאטרון השאובינה בברלין.

   

  בין העבודות הישראליות שיוצגו בפסטיבל תהיה גם "A Crime Against Art" שביימה הילה פלג. הסרט, שהוצג בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין, עוסק במשפט מבוים קונספטואלי ומתעד מופע פרפורמנס שהתקיים ביריד האמנות בספרד.

   

  שיתוף פעולה ראשון מסוגו יתקיים השנה בין הפסטיבל לביאנלה Perfroma בניו יורק. שיתוף פעולה זה מאפשר הקרנתם של סרטים נדירים המתעדים את קבוצת תיאטרון המחול ג'אדסון (The Judson Dance Theatre) שפעלה בניו יורק משנות השישים של המאה ה-20 ופרצה דרך ליצירת מחול מינימליסטי וקונספטואלי המבוסס על תנועת יומיום ואימפרוביזציה. בין היתר יוצגו במסגרת זו יצירות של טרישה בראון ואיבון ריינר ששתפו פעולה בין היתר עם אמנים רב תחומיים כמו רוברט ראושנברג.

   

  קבוצת המחול האמריקנית השפיעה משמעותית גם על הזרם הפוסט מודרני של יצירה המחולית בצרפת והסרט "Veronique Doisneau" שיוקרן בפסטיבל ומבוסס על כוריאוגרפיה של ז'רום בל, יוקרן כחלק מתכנית סרטים המתחקה אחר השפעות המינימליזם האמריקני על המחול הצרפתי העכשווי. את הפסטיבל ינעלו טקס חלוקת מענק יצירה מטעם קרן התרבות אמריקה-ישראל והקרנת סרטם החדש של הבמאי הצרפתי פייר קוליבף והכוריאוגרף הקנדי בנואה לה שמבר.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים