שתף קטע נבחר

ניצחון לחב"ד: רח' נורדאו ישונה ל"רבי מלובביץ'"

למרות מחאת החילונים בנתניה - ראש העירייה יזמה פשרה לפיה המנהיג הציוני ייאלץ "לעבור" לרחוב אחר. חסידות חב"ד בעיר תשכון מעתה ברחוב על שם הרבי מלובביץ'. "פיירברג מכינה עצמה לבחירות ולכן תומכת בדתיים", טענו המתנגדים

סוף לקרבות הרחוב - וניצחון לדתיים. אחרי הפרסום ב-ynet על מחאת התושבים החילונים ברחוב מקס נורדאו בנתניה, בעקבות ההצעה לשנות את שמו לרחוב הרבי מלובביץ', הושגה היום (ב') מעין פשרה: ועדת השמות של עיריית נתניה החליטה להחליף את שם הרחוב, ועל שמו של נורדאו ייקרא רחוב צדדי אחר. החילונים מבטיחים להמשיך להיאבק.

 

ההחלטה עברה למרות התנגדות התושבים, בעקבות הצעתה של ראש העירייה, מרים פיירברג, שיזמה את קריאת הרחוב הצדדי על שמו של המנהיג הציוני. לפיכך, התקבלה דרישת חסידות חב"ד בנתניה, ומרכזם בעיר ישכון מעתה ברחוב על שם האדמו"ר הנערץ - בכפוף לאישור הצפוי גם במועצת העיר.

 

נציגי המפלגות הדתיות בוועדת השמות הצביעו בעד, והצעה כאמור אושרה. בישיבה נכחו תושבי הרחוב אשר התנגדו לשינוי, ללא הועיל. "ככה זה כשפולטקאים מנהלים את העיר וקובעים לתושבים, גם אם הדבר לא מוצא חן בעיניהם", אמר אחד מהם.

 

"פיירברג מתכוננת לבחירות ולכן תומכת בדתיים. לא ייתכן שאינטרסים פוליטיים יכתיבו לנו תושבי הרחוב את שינוי שמו - וזה עוד כשמדובר על רחוב שתושביו חילונים, שייקרא על שם רבי שלא היה מעולם בארץ. נמשיך את המאבק שלנו, גם כשהנושא יובא לדיון במועצת העיר", הדגישו.

 

חבר המועצה מטעם הירוקים, אדיר בנימיני, מבין גם הוא שהפעם הדתיים ניצחו. "הצעת ראש העיר נותנת איזשהו מוצא של כבוד לאיש גדול, שלא לחינם בחרו קברניטי העיר בעבר לקרוא שכונה ובית ספר על שמו.

 מוטב היה להימנע מכל השינוי, זו דוגמה מצערת להידרדרות הערכית החמורה שמצאה לה אחיזה גם בבני הדור השני והשלישי של אבות המדינה.

 

"אומרים שאדם שמטיב עם זולתו ובמיוחד עם עמו, אחת נחלתו: כפיות טובה, וזה מה שקרה כאן", הדגיש בנימיני ואמר עוד: "אני חש אכזבה מסוימת מעמיתי למועצת העיר, שמיאנו עד כה מלהשמיע קול זעקה בעניין".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: פלאש 90
פיירברג. מפשרת
צילום: פלאש 90
מומלצים