שתף קטע נבחר

הסגל הזוטר הקפיא השיבושים באוניברסיטאות

הסגל האקדמי הזוטר החליט להקפיא את כל ההשבתות המתוכננות להמשך השבוע, לאחר שנציגיו הגיעו להבנות עקרוניות עם ועד ראשי האוניברסיטאות. ההסכם שיחתם היום כולל הישגים גדולים: עליית שכר, תוספת חודשי משכורת וזכויות סוציאליות ואקדמיות למרצים מן החוץ

פריצת דרך במגעים בין ראשי האוניברסיטאות והסגל הזוטר. נציגי הצדדים הגיעו אמש (יום ב') להבנות עקרוניות בדבר תנאי הסגל, בתום משא ומתן ארוך. לכן החליט הסגל הזוטר לקפיא את כל ההשבתות המתוכננות להמשך השבוע באוניברסיטאות, ובשבועות הקרובים ידונו נציגי הסגל והאוניברסיטאות על פרטי הסכם ההעסקה הסופי.

 

על פי ההסכם בין הצדדים, יזכו 6,000 תלמידי תואר שני לתוספת שכר עבור שני חודשי שכר ורצף תעסוקתי. בנוסף, יזכו לעליית שכר בגובה 17.5 אחוזים. המסטרנטים יזכו בנוסף לפטור משכר לימוד.

 

עוד עולה מן ההסכם כי 5,000 מורים מן החוץ יזכו לתוספת של ארבעה חודשי משכורת מדי שנה, וזכויות סוציאליות ואקדמיות, ביניהן פנסיה מלאה. בשעות הבוקר תתקיים מסיבת עיתונאים בה יחתמו הצדדים על ההסכם החדש במעמד שרת החינוך, יולי תמיר.

 

יו"ר הפורום המתאם של הסגל הזוטר באוניברסיטאות, שיאון קורן, אמר בתגובה: "אני מברך את המסטרנטים והמורים מן החוץ שזכו לחודשי משכורת נוספים בתום מו"מ אינטנסיבי. אנו מודים לשרת החינוך תמיר שהתערבה ובזכותה הגענו לאן שהגענו. אין ספק שתקופתה של השרה כחברת סגל זוטר בעת לימודיה לתואר שלישי לא נשכחו ממנה והיא זכרה לנו חסד נעורים".

 

פרופ' מנחם מגידור, העומד בראש ועד ראשי האוניברסיטאות (ור"ה) ונשיא האוניברסיטה העברית בירושלים, הביע סיפוק מההסכם שגובש. "אני שמח שעקרונות ההסכם סוכמו באופן חיובי המאפשר מהלך לימודים תקין. הגענו להסדר טוב שנותן מענה להסדרת תנאי העסקתם של הסגל הזוטר".

  

"מהפכה בתנאי ההעסקה"

יו"ר התאחדות הסטודנטים הארצית, בועז טופורובסקי, אמר: "אני מברך את חברי הסגל הזוטר על ההסכם שנחתם ומברך את ור"ה, המועצה להשכלה גבוהה ושרת החינוך על פעולותיהם למען שיפור תנאי הסגל הזוטר. זוהי מהפכה בתנאי העסקתם של חברי הסגל והנני מברך על כך".

 

תוכנית העיצומים עליה הכריז הסגל הזוטר בשבוע שעבר נפתחו כבר היום בטכניון. היום תכננו להשבית את הלימודים באוניברסיטת תל-אביב, ביום רביעי

באוניברסיטת חיפה, וביום חמישי באוניברסיטה העברית. עוד לפי התוכנית, מחרתיים אמור היה הסגל הזוטר לקיים אסיפות הסברה באוניברסיטאות בן גוריון ובר אילן וישבש חלקית את הלימודים.

 

ארגון הסגל הזוטר דורש כי מרצים הלומדים לתואר שני יועסקו במשך 12 חודשים ולא במהלך חלק מהשנה, כפי שקורה כיום. בנוסף דורשים בסגל להעניק זכויות סוציאליות ואקדמיות למרצים מן החוץ. הנקודות המרכזיות שהיו במחלוקת במשא ומתן: כוונת האוניברסיטאות להעסיק חברי סגל המלמדים בתוכניות מופרטות (חוץ תקציביות) ובסמסטר הקיץ בתנאים פוגעניים של מורים מן החוץ, וסירובן לעגן את הצמדת תנאי הסגל הזוטר לסגל בכיר בהסכם. 


פורסם לראשונה 26/05/2008 21:46

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רשמו הישגים. קורן
צילום: אלי להר
חסד נעורים. תמיר
צילום: ירון ברנר
הטכניון שבת, שאר האוניברסיטאות ניצלו
צילום: לע"מ
מומלצים