שתף קטע נבחר

משבר הקצבאות: שר האוצר הגיע לרב עובדיה

אמש ביקש בר-און להיוועד עם הרב ולהציג בפניו את פעולות הממשלה למיגור העוני. מנהיג ש"ס מתעקש על הגדלת קצבאות הילדים - אך המגעים נמשכים ואיום הפרישה מהקואליציה אינו מוחשי

סוגיית קצבאות הילדים מתקרבת להכרעה, ש"ס ממשיכה לעשות שרירים ובממשלה נוטלים יוזמה. אמש (יום ב') נפגש שר האוצר רוני בר-און עם מנהיגה הרוחני של תנועת ש"ס, הרב עובדיה יוסף, בביתו של הרב בשכונת הר נוף שבירושלים. הפגישה התקיימה לבקשתו של השר בר-און והוא דן עם הרב יוסף בנושא קצבאות הילדים.

 

קודם לכן נערכה ישיבת שרים בנושא הקצבאות, בה נכחו יו"ר תנועת ש"ס, השר אלי ישי והשרים בר-און ויצחק (בוז'י) הרצוג. בר-און הביע את התנגדותו להעלאת קצבאות הילדים, וטען כי הוא מוכן תחת זאת להשקיע בתשתיות. בישיבה פירט שר האוצר את מכלול הצעדים שמבצעת ממשלת ישראל לשם מיגור העוני ותמיכה באוכלוסיות חלשות.

 

השר ישי טען כי יותר משני שליש מהמשפחות הנמצאות מתחת לקו העוני הן משפחות עובדות, ואמר: "יציאה לעבודה אינה תנאי הכרחי ליציאה ממעגל העוני. מה שכן שיכול לסייע ליציאה ממעגל זה הוא הגדלת קצבאות הילדים אשר ישמשו כחמצן למשפחות המתקשות בפרנסתן".

 

ישי איים: נפרוש מהקואליציה בלי הגדלת קצבאות

לאחר ישיבת השרים, ביקש בר-און להיפגש עם הרב יוסף על מנת להציג בפניו את צעדי הממשלה הצעדים שהממשלה מבצעת למיגור העוני. הרב יוסף הקשיב לדברים והשיב לשר תוך שהוא מתעקש על דרישת ש"ס להעלאת הקצבאות.

 

"צעדי הממשלה חשובים. אין אני מזלזל בהם, אבל עדיין קצבאות הילדים הן העזרה הישירה המגיעה לילדים עצמם", אמר יוסף לבר-און, ובתום הפגישה גם הורה לישי למצות עד תום את המשא ומתן מול האוצר בנושא.

 

בעבר, עד תוכנית ההבראה של שר האוצר בנימין נתניהו ב-2003, קצבאות הילדים חולקו בצורה מדורגת: החל מן הילד הרביעי זכתה המשפחה בקפיצה משמעותית בשיעור הקצבאות.

 מאז, זוכה עבור כל ילד זוכה המשפחה לקצבה שווה בת 144 שקלים.

 

כעת דורשת ש"ס להגדיל את קצבאות הילדים, בתוספת זהה של כמה עשרות שקלים לכל ילד. לפני כחודשיים אמר ישי בישיבת סיעת ש"ס כי אם הממשלה תסרב לדרישה, הוא ימליץ למועצת חכמי התורה לפרוש מהקואליציה. עוד מבהירים בש"ס כי איום זה הוא עדיין אינו רלוונטי וכי המשא ומתן מול הממשלה נמשך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בר-און. מתנגד להעלאת קצבאות
צילום: אלכס קולומויסקי
הרב עובדיה. הנחה את ישי להמשיך במגעים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים