שתף קטע נבחר

בעקבות העדות: ח"כים קוראים לאולמרט להתפטר

ח"כ חיים אורון אמר: "זכויותיו כאזרח ומחוייבותיו כראש ממשלה אינם ניתנים לגישור. המוצא היחיד הוא הפסקת כהונתו כראש הממשלה". ח"כ אורלב: "עדות טלנסקי היא כתב אישום ציבורי חמור נגד אולמרט. ראש ממשלה שביקש וקיבל כסף מזומן במעטפות - איבד את הסמכות המוסרית והציבורית"

במערכת הפוליטית עקבו היום (ג') אחרי עדותו של איש העסקים, משה טלנסקי, שהעיד בבית המשפט המחוזי בירושלים על חלקו בפרשה "מעטפות הכסף" בה חשוד ראש הממשלה, אהוד אולמרט. בימין ובשמאל אמרו כי אם טלנסקי דובר אמת - על ראש הממשלה להתפטר מתפקידו. 

 

 

יו"ר מרצ, ח"כ חיים אורון, אמר: "אני שב וקורא לאולמרט להשעות את עצמו מיידית. זכויותיו כאזרח ומחוייבותיו כראש ממשלה אינם ניתנים לגישור. המוצא היחיד הוא הפסקת כהונתו כראש הממשלה". חברו למפלגה, ח"כ רן כהן, הוסיף: "למרות תמיכתי בתהליך המדיני שאולמרט מוביל, אם מה שטלנסקי טוען נכון, אולמרט לא יכול לשבת עוד יום אחד על כסא ראש הממשלה".

 

גם בימין קראו לאולמרט להתפטר. ח"כ לימור לבנת (ליכוד): "לצד הניסיונות של אולמרט ואנשיו להטיל דופי במשה טלנסקי התברר היום שאכן ראש הממשלה קיבל מאות אלפי דולרים במעטפות, במזומן ולא בהמחאות. אם היה למישהו ספק, עדותו של טלנסקי הוכיחה שאולמרט חייב ללכת ושחייבים ללכת מייד לבחירות".

 

יו"ר המפד"ל, ח"כ זבולון אורלב, היה נחרץ ודרש מהמפלגות המרכיבות את הקואליציה לפרוש מהממשלה. "עדות טלנסקי היא כתב אישום ציבורי חמור נגד אולמרט. ראש ממשלה שביקש וקיבל כסף מזומן במעטפות - איבד את הסמכות המוסרית והציבורית לכהונתו. מפלגות הקואליציה יהיו שותפות בדבר עבירה אם לא יביאו לסיום תפקידו", אמר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
טלנסקי. העיד
צילום: אלכס קולומויסקי
ח"כ כהן. אם טלנסקי דובר אמת - אולמרט צריך להתפטר
צילום: עופר עמרם
ח"כ לבנת. אולמרט חייב ללכת
צילום: דודי ועקנין
מומלצים