שתף קטע נבחר

זקן מכחישה: לא אעיד ב"מעטפות הכסף"

עורך דינה של שולה זקן הכחיש את הדיווחים לפיהם היא תעיד בפרשת "מעטפות הכסף" ובתמורה ייסגר התיק נגדה בפרשת רשות המסים

הכחשה גורפת: עורך דינה של שולה זקן, מיכה פטמן, הכחיש הערב (יום ד') את הפרסומים לפיו ראש לשכת הראש הממשלה לשעבר תעיד בפרשת "מעטפות הכסף" נגד אהוד אולמרט.

 

ערוץ 2 דיווח כי זקן מגבשת את העסקה הבאה: זקן תספר את כל האמת ותיק החקירה נגדה בפרשת רשות המסים ייסגר. בנוסף יוצא שמה מפרשת "מעטפות הכסף". על-פי ההסכם היא לא תאמר מראש אילו דברים היא תגיד בעדותה והיא לא תוכר כעדת מדינה. גורמים במשרד המשפטים אמרו ל-ynet כי איש לא פנה אליהם בנושא.

 

לפני עדותו הדרמטית של משה טלנסקי בבית משפט המחוזי בירושלים, נחקרה זקן כמה פעמים במשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים. זקן שמרה בחקירותיה על זכות השתיקה.

 

שולה זקן (50) ואהוד אולמרט עובדים זה זמן רב ביחד. הם הכירו לראשונה לפני כ-33 שנה. היא היתה מזכירה בלשכת עורכי דין בירושלים והוא עורך דין צעיר. כשאולמרט היה חבר כנסת היא ליוותה אותו, כשהיה ראש עיר - היא היתה ראש לשכתו, כשהתמנה לשר ולאחר מכן לראש הממשלה - היא המשיכה בתפקיד הרל"שית. אף פעם לא עזבה אותו.

 

בינואר 2007 הופרד הצמד על-ידי חקירה משטרתית בפרשת רשות המסים. היחידה הארצית לחקירות הונאה של המשטרה פשטה על ביתה של זקן, ועל ביתם של בכירים ברשות המסים וחשודים נוספים. זקן נחקרה בחשד שתיווכה בין אנשי עסקים, בהם קרובי משפחה, לבין מנהלי רשות המסים כדי להשיג הטבות.

 

היא הורשתה לחזור לעבודה בדצמבר אשתקד. זאת, בעקבות חוות הדעת שהעביר המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, לנציבות המדינה, ממנה עולה כי מאחר וחלף זמן רב מאז פתיחת החקירה ומכיוון שמדובר בחקירה סבוכה ומורכבת - ניתן לאפשר לזקן לשוב לעבודתה. למרות זאת היא הועברה לתפקיד אחר במשרד.


פורסם לראשונה 28/05/2008 20:12

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שולה זקן. הכחשה
צילום: שאול גולן
מומלצים