שתף קטע נבחר

הותר לפרסם: מצוד אחר אליאור חן בברזיל

חן, החשוד שעמד בראש הכת שהתעללה בילדים שאחד מהם מוגדר כיום כצמח, נמלט מהארץ לקנדה שהפרשה התפוצצה. הערב הותר לפרסם כי חן נמצא בברזיל. דוברות משטרת ברזיל מסרה ל-ynet: "מדובר בפרשה חמורה". אשתו של חן קיבלה את ילדיה בחזרה ויצאה מברזיל

הערב (יום ה') הותר לפרסם כי "הרב" אליאור חן, שנחשד כי עמד בראש כת שהתעללה בילדים בני שלוש וארבע בירושלים, נמלט לברזיל. המשטרה הברזילאית מחפשת אחריו. מדוברות המשטרה הפדרלית בברזיל נמסר ל-ynet כי הם מכירים את הפרשה החמורה, כהגדרתם: "האינטרפול מחפש את אליאור חן בברזיל, אך איננו מאשרים את הדיווח על מעצרו", נמסר ל-ynet מהמשטרה הפדרלית בברזיליה.

 

ההערכה היא, שבעקבות הפרסום על המצוד ינסה חן להימלט מברזיל. עורך הדין אריאל עטרי, המייצג את חן ורעייתו רות, סיפר כי האשה קיבלה הודעה כי ילדיה יוחזרו אליה והיא תוכל לצאת איתם מברזיל. כעת היא נמצאת בדרכה לבלגיה ביחד עם הילדים, שם תשהה איתם אצל קרובי משפחה. אתמול נלקחו ארבעת ילדיו של חן, בני שלושה חודשים עד שבע שנים, מאמם. עטרי, טען אז כי לרעייתו של חן נאמר שהם לא יוחזרו לה עד שתגלה היכן מסתתר בעלה.

 

"בעקבות הפרסומים בישראל והלחץ המשפטי בשעה חצות וחצי הודיעו לרות חן, שתוכל לקחת את הילדים ולצאת מברזיל", אמר עטרי הערב. הוא ציין כי באמצעות עורך דין ברזילאי טענה המשפחה כי לרשויות אין סמכות להחזיק את הילדים כבני ערובה עד להסגרת האב.

 

"אנו שמחים שהלחץ שהפעלנו על משטרת ברזיל השיג את התוצאות המקוות. רות חן התאחדה עם ילדיה, מבחינתנו זה סוף טוב לפרשה העגומה הזאת", סיכם עטרי.

 

שמו של אליאור חן עלה לכותרות בחודש מרס, עם חשיפת פרשת ההתעללות של אם מירושלים בשני ילדיה, בני שלוש וארבע. האשה הואשמה כי ב-40 מקרים לפחות בהם טלטלה בחוזקה יחד עם אנשים נוספים את הילדים, כפתה אותם למשך שעות והתעללה בהם בשיטות נוספות. הפעוט אושפז בבית החולים "שערי צדק" בבירה והוא מוגדר "צמח".

 

עם התפוצצות הפרשה נמלט אליאור חן לקנדה, ככל הנראה עם אחד מנאמניו. מקנדה הוא נמלט למדינה לדרום אמריקה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
אליאור חן
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים