שתף קטע נבחר

הפרקליטות התקפלה, הגופה לא תנותח

כביש בר-אילן ורחובות נוספים בירושלים נחסמו לתנועה, לאחר שחרדים התקהלו והבעירו פחי אשפה. כאשר הגיעו השוטרים למקום החרדים יידו עליהם אבנים ובקבוקים - איש לא נפגע. החרדים מחו על הכוונה לנתח את גופתו של דוד וילינגר, שנהרג בתאונה בכביש מספר 6 ביום שני. בסופו של דבר, הפרקליטות התקפלה והמהומות הופסקו

בכביש בר אילן בירושלים ובמקומות שונים בשכונות מאה שערים וגאולה, התקהלו אחר הצהריים (יום ה') חרדים שהבעירו מספר פחי אשפה וזרקו אבנים על שוטרים, במחאה על ההחלטה לאפשר את נתיחת גופתו של דוד וילינגר, שנהרג בתאונת דרכים בכביש מספר 6 ביום שני. בסופו של דבר, התקפלה הפרקליטות, ובהסכמת הצדדים, ניתן בבית המשפט העליון צו המבטל את החלטת בית משפט השלום בנצרת, והאוסר על ביצוע הנתיחה.

  

בכך הוסר העיכוב לעריכת קבורתו של האיש. מוקדם יותר, כאשר הגיעו כוחות המשטרה לצומת הרחובות יחזקאל-שמואל הנביא, כדי להפסיק את הבערת פחי האשפה, החלו חרדים ליידות עליהם אבנים ולהשליך בקבוקים - לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מיידי האבנים הצליחו להימלט.


חרדים מבעירים פחי אשפה בירושלים (צילום: דודי ועקנין) 

 

עקב האירועים, נחסמו לתנועה כביש בר-אילן, והרחובות יחזקאל, שמואל הנביא, שטראוס וישעיהו. כוחות משטרה במקום. גם אתמול הפגינו בירושלים מאות חרדים במחאה את נתיחת הגופה שדרשה המשטרה.

 

בית המשפט השלום בנצרת קיבל מוקדם יותר את בקשת המשטרה ואישר לנתח את גופתו של דוד וילינגר מקדומים, שנהרג בתאונת דרכים בכביש 6 ביום שני. עם זאת הורתה השופטת על עיכוב הנתיחה, כדי לאפשר הגשת ערעור לבג"ץ. וילינגר, בן 25 במותו, היה בדרכו מרמת-גן למפעלי החברה בה הוא עובד בצפון הארץ. במשטרה ביקשו לבחון בנתיחה את האפשרות שהוא מת כתוצאה מדום לב ורק לאחר מכן נפגע על-ידי משאית בתאונה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מהומות בירושלים היום
צילום: דודי ועקנין
מומלצים