שתף קטע נבחר

ציפי לבני: ללכת לפריימריז בהקדם

שרת החוץ, ציפי לבני, שקראה להיערך לבחירות, אומרת הערב ל-ynet כי "צריכים לקבוע מועד לפריימריז מוקדם ככל האפשר. צריך לקבוע מי יהיה המועמד לראשות המפלגה". היא הדפה את הטענות שהיא מתואמת עם אהוד ברק. הנגבי יכנס את הוועדה לענייני מפלגה, לדון בהקדמת הפריימריז

אחרי שהטילה את הפצצה הפוליטית וקראה להיערך לבחירות, אומרת הערב (יום ה') שרת החוץ, ציפי לבני, ל-ynet כי "אנחנו צריכים לקבוע מועד לפריימריז מוקדם ככל האפשר. צריך לקבוע מי יהיה המועמד לראשות המפלגה, כדי להוריד מתחים. צריך לעשות את זה, וצריך לומר את זה בגלוי. דברים השתנו בעקבות מתן עדות טלנסקי". היא הדפה את ההאשמות של מקורבי אולמרט, לפיהן היא מתואמת עם אהוד ברק.

 

יו"ר הוועדה לענייני מפלגה בקדימה, צחי הנגבי, יכנס בקרוב את הוועדה כדי לדון באפשרות לקיים פריימריז מוקדמים: "לא מדובר במהלך נגד אולמרט אלא במהלך המתואם עמו ועם כל בכירי קדימה במטרה לגבש כללי משחק מוסכמים לבחירת הנהגת התנועה, אם נידרש לכך".

 

התפתחויות אחרונות בדרמה הפוליטית:

 

"אין כל תאום ביני לבין אהוד ברק", אמרה ל-ynet. "האמירות שלי נוגעות לקדימה, למה שחשוב למפלגה. אני לא מעוניינת שברק יקבע עם הליכוד ועם ש"ס מתי תהיינה בחירות". מקורבי אולמרט האשימו את שרת החוץ בכך שהיא מתואמת עם יו"ר העבודה, בעקבות פרסומים על הקשר שנרקם בין לבני ליועץ האסטרטגי, ראובן אדלר, שהוא יועצו ושכנו של שר הביטחון.

 

בפגישותיה עם שרים וחברי כנסת, בהם יו"ר הכנסת, דליה איציק, אמרה לבני שהחשדות לשחיתות נגד ראש הממשלה ועדותו של משה טלנסקי מעוררת בעיות ערכיות כבדות משקל. היא הבהירה שהבעיה אינה אישית מול ראש הממשלה, אלא נוגעת למעמדה של קדימה, ליכולתה של מפלגה זו להוביל מהלכים בפוליטיקה הישראלית גם בעתיד. היא לא הסתירה את חששה שקדימה עלולה לאבד מכוחה בשל היסחפות אחר יוזמות פוליטיות של אחרים.

  

"הסיפור הוא קדימה, ולא ראש הממשלה", אמרה לבני ל-ynet, "קדימה צריכה להוביל את התהליכים של לקראת הפריימריז, גם אם זה ייקח כמה חודשים. צריך לעשות את זה כבר עכשיו. זה יועיל למפלגה. מה שחשוב כאו אינו העניין האישי, אלא רק קדימה. היא צריכה להיות מוכנה לכל אפשרות. אני לא מבינה למה צריך להיות מתח. אנחנו צריכים להמשיך ולעבוד. כל הנושאים המדיניים והאחרים של ניהול המדיני ימשיכו להיות מטופלים עניינית".

 

מוקדם יותר, אמרה לבני בכנס ביטחון בינלאומי: "קדימה צריכה לקבל החלטות ביחס למה שהיא עושה. קדימה צריכה להיערך כבר עכשיו לכל תרחיש, לרבות בחירות. אי אפשר להתעלם מהאירועים של הימים האחרונים. העניין איננו רק משפטי, כפי שהמבחן אינו רק מה פלילי או לא. גם לא מדובר רק בעניינו האישי של ראש הממשלה. מדובר בשאלות שנוגעות לערכים, לנורמות שאנו רוצים להנחיל".

 

בהכנת הידיעה השתתף אמנון מרנדה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
פריימריז בהקדם. ציפי לבני
צילום: AP
צילום: AP
לקבוע מועמד אחר. אולמרט
צילום: AP
לא מתואמת עם ברק
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
מומלצים