שתף קטע נבחר

סקר ב"קדימה": 39% תומכים בלבני, 25% במופז

הם אמנם לא הוכרזו רשמית, אך יש מי שכבר התניע מנועים לקראת הפריימריז במפלגת השלטון. לפי סקר שנערך בקרב 62 אלף מתפקדי "קדימה", מועמדותה של שרת החוץ לראשות המפלגה זוכה ל-39 אחוזי תמיכה, לעומת 25% שקיבל שר התחבורה, שאול מופז. וראש הממשלה? 60 אחוז מהמתפקדים סבורים, כי לפחות בשלב זה הוא לא צריך להתפטר

39 אחוזים ממתפקדי "קדימה" תומכים במועמדותה של שרת החוץ, ציפי לבני, לראשות המפלגה - כך עולה מסקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף שנערך אמש (יום ה') בקרב 62 אלף מתפקדי "קדימה". לפי הסקר, לבני מובילה על שר התחבורה, שאול מופז, שקיבל 25 אחוזי תמיכה.

 

לבני ומופז מובילים בפער גדול על שני שרים נוספים שהודיעו כי יתמודדו על ראשות המפלגה. לפי הסקר, השר אבי דיכטר זוכה ל-15 אחוזי תמיכה בקרב המתפקדים, והשר מאיר שטרית מקבל 8 אחוזים מהקולות. ככל הנראה, בקרוב יתפקדו אלפים נוספים לקראת הפריימריז במפלגת השלטון.

 

כדור השלג הפוליטי החל להתגלגל בעקבות עדותו של משה (מוריס) טלנסקי בפרשת "מעטפות הכסף". לבני ויו"ר העבודה, השר אהוד ברק, הודיעו כי יש להיערך לבחירות והאחרון אף קרא לראש הממשלה, אהוד אולמרט להשעות עצמו מתפקידו.

 

ואולם, 60 אחוזים ממתפקדי "קדימה" סבורים, כי לפחות בשלב זה אולמרט לא צריך להתפטר. 52 אחוזים מהם חושבים שעל ראש הממשלה להתפטר רק אם יואשם ו-8 אחוזים סבורים שהוא כלל אינו צריך להתפטר. 38 אחוזים גורסים כי על ראש הממשלה להתפטר ללא דיחוי.

 

מופז: לבני מנסה לפרק את המפלגה

שר התחבורה התייצב הלילה מול שרת החוץ, שקראה להיערך לבחירות ולקיים פריימריז בהקדם. "הקומבינה של ברק-אדלר-לבני לפרק את קדימה לא תצליח. את גורל קדימה יקבעו רק אנשי קדימה", אמר מופז.

 

בכירים בקדימה המקורבים מאוד למופז, אמרו כי שר התחבורה מתואם עם ראש הממשלה במהלכיו הפוליטיים, וכי מופז מעוניין בפריימריז סביב חודש ספטמבר.

 

מופז, השואף להגיע לכס ראש הממשלה, הידק באחרונה את קשריו עם אולמרט.

הוא עקץ את לבני: "אני שמח שהיא הבינה כי קדימה היא מפלגה דמוקרטית, וכי כל הכרעה תתקבל בבחירות ובפריימריז. עם זאת, מוזר שלבני נותנת יד לקנוניה לדחוק את קדימה לידי העבודה". ככל הנראה, ביום שלישי הקרוב, יקיים מופז כנס פעילים גדול.

 

אתמול שברה לבני שתיקה ארוכה והתייחסה לחשדות נגד אולמרט ולטלטלה הפוליטית בעקבות קריאתו של אהוד ברק לראש הממשלה להשעות עצמו מתפקידו. בכנס בירושלים אמרה לבני, כי "קדימה צריכה לקבל החלטות ביחס למה שהיא עושה. קדימה צריכה להיערך כבר עכשיו לכל תרחיש, לרבות בחירות".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבני. כבר לא מאחורי אולמרט
צילום: AFP
מופז. תוקף את שרת החוץ
צילום: גיל יוחנן
מומלצים