שתף קטע נבחר

רמון מעריך: הבחירות לכנסת יתקיימו עד נובמבר

המשנה לראש הממשלה ומקורבו של אולמרט, חיים רמון, השתתף בכינוס בוושינגטון ובמהלכו העריך כי הבחירות יתקיימו עד נובמבר. אנשיו של אולמרט מדגישים כי הוא לא יעמוד בדרכם של חברי קדימה המבקשים לקיים פריימריז בהקדם, אך ממליצים להמתין לחקירה הנגדית של טלנסקי

בחירות תוך חצי שנה: האנשים הקרובים ביותר לראש הממשלה, אהוד אולמרט, מבינים כי הפור נפל וישראל עומדת בפני בחירות קרובות. המשנה לראש הממשלה, חיים רמון, העריך אמש (שישי) כי הבחירות לכנסת יתקיימו עד סוף השנה.  

 

"בארצות הברית יהיו בחירות בנובמבר, וקרוב לוודאי שגם בישראל יהיו בחירות בנובמבר. לכן, שני הממשלים צריכים לקבוע מה הושג עד כה בין ישראל לפלסטינים ולהציג את ההסכמות לקהילה הבינלאומית ולעולם הערבי", אמר רמון והוסיף כי יש להציג בפומבי את ההסכמות עוד במהלך כהונת אולמרט ולפני סיום כהונתו של נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש.

 

רמון, המבקר בארצות הברית, אמר את הדברים במהלך כינוס בנושא המזרח התיכון במכון "וושינגטון". הוא ציין כי ישראל והפלסטינים הגיעו

להסכמות רבות בנושא הגבולות והפליטים, וכן בנושא ירושלים, פרט למקומות הקדושים. בהתייחס לנושא הגבולות אמר כי גם הליכוד הסכים למעשה להחזרת 92 אחוזים מהשטחים לידי הפלסטינים, כשקבע את גדר הביטחון תחת ממשלת ליכוד.

 

ובינתיים, מקורביו של ראש הממשלה בארץ אמרו הערב כי אין בכוונתו להילחם בתוכניתם של כמה מחברי סיעתו לקבוע תאריך לפריימריז לראשות מפלגת קדימה. עם זאת, אנשיו של אולמרט מדגישים: "אנחנו מציעים לחכות לחקירה הנגדית של משה טלנסקי. אחרי החקירה נראה מה יהיה".

 

פרקליטיו של ראש הממשלה נועדו היום כדי להחליט כיצד לפעול על מנת להקדים את החקירה הנגדית של טלנסקי במסגרת פרשת "מעטפות הכסף". אולמרט זימן אליו את פרקליטיו, עו"ד רועי בלכר ועו"ד אלי זוהר, ותדרך אותם לקדם את החקירה הנגדית של טלנסקי על מנת "שאפשר יהיה לחשוף את הציבור למידע האמיתי".

 

הפרקליטים טרם החליטו כיצד לנהוג בעניין הבקשה, וההערכה היא כי הפרקליטות לא תערים קשיים על הבקשה. הפרקליטות עצמה צפויה להאיץ את חקירתה בנושא. היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, הינחה את ראשי צוות החקירה בפרשה להפריד את החקירה מחקירותיו ולפעול בהתאם להחלטה.

 

אולם בקדימה מסרבים להמתין להתפתחויות המשפטיות סביב עדות טלנסקי. שר התחבורה, שאול מופז, התייצב אמש מול שרת החוץ, ציפי לבני, שקראה להיערך לבחירות ולקיים פריימריז בהקדם. "הקומבינה של ברק-אדלר-לבני לפרק את קדימה לא תצליח. את גורל קדימה יקבעו רק אנשי קדימה", אמר מופז.

 

בכירים בקדימה המקורבים מאוד למופז, אמרו כי שר התחבורה מתואם עם ראש הממשלה במהלכיו הפוליטיים, וכי מופז מעוניין בפריימריז סביב חודש ספטמבר.

 

מסקר "ידיעות אחרונות" ומכון דחף שנערך אמש עולה כי 39 אחוזים ממתפקדי קדימה תומכים במועמדותה של לבני לראשות המפלגה. לפי הסקר, לבני מובילה על השר מופז שקיבל 25 אחוזי תמיכה בלבד. השניים מובילים בפער גדול על שני שרים נוספים שהודיעו כי יתמודדו על ראשות המפלגה: השר אבי דיכטר זוכה ל-15 אחוזי תמיכה בקרב המתפקדים, והשר מאיר שטרית מקבל 8 אחוזים מהקולות. 


פורסם לראשונה 30/05/2008 21:21

 

בהכנת הידיעה השתתפו אטילה שומפלבי ואבירם זינו
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יוצאים לבחירות. רמון
צילום: ניב קלדרון
לא עומד בדרך. אולמרט
צילום: רויטרס
מומלצים