שתף קטע נבחר

חיזבאללה מציג: פסטיבל השחרור של נסים נאסר

הבוקר יועבר למולדתו המרגל הלבנוני, במה שעשוי להיות חלק מעסקת חילופי שבויים עם חיזבאללה. נאסר, שנולד באותו הכפר שבו נולד נסראללה, יזכה לקבלת פנים חגיגית במיוחד שתכלול טקס רשמי במגרש כדורגל

חגיגות השחרור של המרגל - במגרש הכדורגל. כפר הולדתו של האסיר הלבנוני, נסים נאסר, שצפוי להשתחרר בבוקר (יום א') מכלאו בישראל דרוך לקבל את פניו. בכפר באזוריה, שהוא גם כפר הולדתו של מזכ"ל חיזבאללה, חסן נסראללה, כבר נתלו כרזות ועליהן תמונתו של נאסר.

 

עוד בטרם יגיע נאסר לכפר הולדתו, מתכננים בחיזבאללה טקס קבלת פנים רשמי וחגיגי לנאסר במגרש הכדורגל של נאקורה, מצפון לראש הנקרה. הטקס אמור להיערך בסביבות השעה 11.00, לאחר שנאסר יגיע מישראל עם משלחתו מטעם הצלב האדום הבינלאומי.

 

נאסר הוא יהודי שהתאסלם, עבר לארץ מלבנון וב-2002 נשפט לשש שנות מאסר בגין ריגול.

תקופת מאסרו, שעברה ברובה בכלא השרון, נגמרה לאחרונה, אולם במערכת הביטחון שקלו להמשיך ולהחזיק בו - אולי כקלף מיקוח במשא-ומתן - והוא מוחזק מאז במעצר מינהלי בבית-המעצר ניצן.

  

עם הגיעו תקבל אותו במגרש בנאקורה משלחת מטעם חיזבאללה, וכן הוריו, קרובי משפחה נוספים, תושבי האזור ונאמני הארגון. חיזבאללה הקימם במקום כבר את הבמה המרכזית, תלה את דגלי הארגון, ודחפורים פינו שביל גישה למכוניות.

 

משם ימשיך נאסר לחגיגות בבאזוריה. "נקבל את פניו בחגיגה גדולה, מתוך נאמנותנו לאלה שהיו נאמנים למולדת ולהתנגדות", אמר ראש מועצת הכפר, בהיג' אל-חוסייני, לרשת "אל-מנאר" של חיזבאללה. "ליבנו פתוח עוד לפני בתינו לגיבורי ההתנגדות הללו. זהו ניצחון לכל אזרח לבנוני".

 

"האווירה הכללית בבאזוריה היא אווירה של שמחה", אמר אחיו של המרגל המשתחרר,

 עומראן נאסר, לרשת "אל-מנאר". "אנו ממתינים לכך מזה זמן רב. צעירי וצעירות הכפר ממתינים לשובו של האח נסים לכפר".

 

עורכת דינו של נאסר, סמדר בן-נתן, אמרה ל-ynet ש"בשיחה האחרונה שלנו ביום שישי, הוא הביע חשד לגבי הכוונה לשחררו". מוקדם יותר השבוע הדגישה עורכת הדין ש"עיתוי השחרור אינו מקרי. המדינה יכולה הייתה להעבירו ללבנון כבר לפני כמה שבועות, אולם המהלך התעכב כדי שיצטייר כמחווה ישראלית".


פורסם לראשונה 31/05/2008 23:45

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נאסר. פסטיבל
צילום: גרמי פלדמן
אנחנו שנינו מאותו הכפר. נסראללה ואוהדים
צילום: AFP
מומלצים