שתף קטע נבחר

"הסוכנת לבני רדפה אחרי טרוריסטים באירופה"

ה"סאנדיי טיימס" פרסם כתבת פרופיל על שרת החוץ, שתתמודד על הנהגת "קדימה" וסיפק מעט מידע על שירותה במוסד בשנות ה-80. ממקום מושבה בפריז - השתתפה לבני הצעירה במרדף אחר טרוריסטים ערבים. "ציפי לא היתה בחורה של משרד", סיפר אחד ממכריה

בעולם מתעניינים באשת הביון לשעבר ציפי לבני. שרת החוץ היתה סוכנת של המוסד בפריז בשנות ה-80, בתקופה שבה הארגון פעל לחיסולם של כמה טרוריסטים פלסטינים באירופה. כך דיווח הבוקר (יום א') העיתון הלונדוני "סאנדיי טיימס", שציטט את עמיתיה לשעבר בשירות.

 

לפי הדיווח, לבני שירתה במוסד בזמן חיסולו של ממון מרעיש, בכיר באש"ף, שנרצח באתונה באוגוסט 1983.

לטענת ה"טיימס", היא לא היתה מעורבת באופן ישיר בחיסול, שבמהלכו נורה מרעיש על ידי שני רוכבי אופנוע, אולם משימותיה במוסד נותרו בגדר תעלומה. זמן קצר לאחר מכן פרשה לבני מהמוסד והשלימה את לימודי התואר במשפטים.

 

העיתון הבריטי, שנודע בחיבתו לטיפול בפרשיות ביטחוניות ישראליות, מפרסם כתבת פרופיל על המועמדת להחליף את ראש הממשלה, אהוד אולמרט. העיתון אף מצטט סקרים שפורסמו בסוף השבוע בישראל, לפיהם יש לה סיכויים טובים להיבחר כיו"ר "קדימה" בפריימריז.

 

דבר השירות של לבני בצעירותה בשירות הביון הישראלי ידוע היטב, אך העיתון מוסיף כמה פרטים שטרם פורסמו. על פי הפרסום - ממקום מושבה בפריז השתתפה לבני בצעירותה במרדף ברחבי אירופה אחר טרוריסטים ערבים.

"ציפי לא היתה בחורה של משרד", מספר מכר שלה. "היא היתה בחורה פקחית עם ציון איי קיו של 150 ופעלה לצד סוכנים-גברים, מרביתם יוצאי יחידות קומנדו", ציין.

 

בכתב הפרופיל מציין העיתון הבריטי כי תולדות משפחת לבני שלובות במאבק להקמת המדינה. שני הוריה נעצרו בשנות ה-40 של המאה הקודמת, כחלק ממאבקם במסגרת המחתרות במנדט הבריטי באזור.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים