שתף קטע נבחר

ביניש: אנו ניצבים בפני גילויי שחיתות פוליטית

בהופעה בטקס חלוקת תארים במשפטים ברמת-גן, התייחסה נשיאת בית המשפט העליון, דורית ביניש, לנעשה בימים אלו: "אנו חשים באובדן אמון הציבור ובגילויים רבים של תופעות שחיתות במערכת הפוליטית"

נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית ביניש, אומרת הערב (יום א') כי "הימים אינם קלים לחברה בישראל ולמערכת המשפט". לדבריה, "אנו חשים באובדן אמון הציבור ובגילויים רבים של תופעות שחיתות במערכת הפוליטית. המערך הפוליטי כנראה מצוי בפרשת דרכים". היא דיברה בטקס הענקת תארים במשפטים של המרכז האקדמי למשפט ועסקים ברמת-גן.

 

היא התייחסה גם למחלוקת הפומבית סביב בית המשפט העליון, שבאו לידי ביטוי לא אחת בהתנצחויות בינה לבין שר המשפטים, פרופ' דניאל פרידמן: "חילוקי דעות באשר לתפקידו של בית המשפט מקובלים וראויים, כל עוד הם נעשים באופן מקצועי ואקדמי. למרבה הצער, דומה כי הביקורות הנשמעות לאחרונה אינן בגדר ביקורות אקדמיות. אנו חשופים לניסיון מתמשך לערער על הלגיטימיות של המערכת השופטת.

 

"קולות הנשמעים לאחרונה קוראים לנו כביכול להחזיר את המשפט לאחור. אלה קולות המתעלמים מהמציאות הקיימת בישראל. הקריאה לצמצם סמכויות נטולת בסיס ראוי".

 

ביניש גם אמרה ש"הטענה כאילו הממשלה אינה יכולה לפעול וידיה כבולות בגלל המערכת המשפטית היא חסרת בסיס. החוק הוא עניינו של הציבור ואינו עניינו של אדם אחד. בימים האלה חשיבות מיוחדת לשמירה על מעמדו של בית המשפט. אין חולק בצורך לעריכת שינויים, הגשמתם של שינויים אלה מצריכה חשיבה מערכתית והקצאת משאבים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים