שתף קטע נבחר

נתניה: ניצחון לחילונים במאבק על שם הרחוב

למרות המלצת ועדת השמות בראשות ראש העירייה פיירברג - מועצת העיר החליטה לא לשנות את שמו של רחוב נורדאו ל"רבי מלובביץ'", כפי שביקשה חב"ד. הצעת פשרה שתיבחן - פיצול הרחוב לשניים. החילונים מרוצים: "העניין ירד מהפרק"

מהפך במאבק הדתי-תרבותי בין החילונים לדתיים בנתניה: מועצת העיר לא אישרה אמש (יום א') את בקשת חב"ד והמלצת ועדת השמות העירונית - לשנות את שמו של רחוב מקס נורדאו לרחוב "הרבי מלובביץ'". לפיכך, ההחלטה תחזור לדיון בוועדה, שם תידון אפשרות פשרה מעניינת: לחצות את הרחוב לשניים, כך שכל חלק ייקרא בשם אחר. החילונים כבר מכריזים על ניצחון.

 

למרות מחאתם של תושבי רחוב נורדאו, שרובם חילונים, המליצה בשבוע שעבר ועדת השמות של העירייה לשנות את שם הרחוב, בו שוכן מרכז חסידות חב"ד בנתניה, ולקרוא לו על-שם הרבי מלובביץ' - כינוי של מנחם מנדל שניאורסון, האדמו"ר השביעי של החסידות.


מחאת התושבים (צילום: אורי זכי)

 

בראש ועדת השמות עומדת ראש העירייה, מרים פיירברג, והתושבים הנאבקים טענו שהיא ניסתה לזכות לתמיכת החרדים בבחירות הקרבות. נציגי מרצ אף תלו על שלטי הרחוב כרזות שבהן נכתב "רחוב הכניעה המבישה ע"ש ראש העירייה מרים פיירברג שבשל שיקולי בחירות מכרה את אחד מאבות הציונות לחרדים, לטובת אדם שסירב אף לבקר בארץ לאור היותה מדינת היהודים".

 

לישיבה האחרונה הגיעו תושבים שהביעו את מחאתם - שניים מהם אף דיברו במהלכה ומחו על ביזוי כבודו של נורדאו - שם העט של שמחה מאיר זידפלד - מראשי התנועה הציונית ויד ימינו של חוזה המדינה, בנימין זאב הרצל. במועצת העיר הוחלט כאמור להוריד את ההצעה מסדר היום ולהחזירה לוועדה.

 

חבר מועצת העיר, אדיר בנימיני (ירוקים), שסייע לתושבים המתנגדים לשינוי, שבע רצון מההחלטה. "לא נראה שלפני הבחירות תעלה ההצעה שוב לסדר היום. עד שוועדת השמות תתכנס ועד שהנושא יובא לדיון נוסף במועצת העיר ייקח זמן - כך שבשלב זה ההצעה ירדה מהפרק", אמר.

 

גם תושבים מהרחוב הביעו את שמחתם. "נקווה שלא נצטרך שוב לצאת למאבק הזה. לא חסרים רחובות חדשים בעיר שאפשר לקרוא להם על שמו של הרבי מלובביץ או כל רב אחר. שיעזבו אותנו ואת נורדאו במנוחה ויתנו לנו לחזור לחיי השגרה שלנו", אמר אחד מהם.


פורסם לראשונה 01/06/2008 23:47

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרבי מלובביץ' בכרזה (ארכיון)
מומלצים