שתף קטע נבחר

מאמצי הרגעה בקדימה: דיון בפריימריז עוד שבוע

בעוד כשבוע תתכנס הוועדה לענייני מפלגה בקדימה כדי לדון בסוגיית הבחירות המקדימות. גורמים בכירים בקדימה הביעו אתמול חשש שאולמרט מתעתע בחבריו למפלגה ומנסה לדחות את קיום הפריימריז

הבחירות הפנימיות מתקרבות? יושב ראש הוועדה לענייני מפלגה בקדימה, ח"כ צחי הנגבי, הודיע אחר הצהריים (יום ג') לחברי הכנסת של המפלגה על כינוס הוועדה ביום רביעי הבא - כדי לדון בסוגיית הפריימריז.

 

בדיון יעניק היועץ המשפטי של המפלגה, עו"ד איתן הבר, סקירה בנושא הנדון, וישתתפו בישיבה גם יושב ראש ועדת הבחירות, השופט בדימוס דן ארבל, וראשי מנהלת המפלגה. הנגבי אמר ל-ynet כי הוא מעריך שכדי להרגיע את הרוחות בתוך המפלגה יתקיימו עוד כמה ישיבות בנושא.

 

בעוד שראש הממשלה, אהוד אולמרט, עורך ביקור רשמי בארצות הברית - יריביו מבית לא נחים לרגע וממשיכים לעסוק בפוליטיקה הפנימית. בכירים בקדימה הביעו אמש חשש שאולמרט מתעתע באנשי מפלגתו, ולמעשה דוחה את הדיון בהקדמת הפריימריז מתוך כוונה למנוע את קיומם ו"לכבול" את העבודה לשולחן הממשלה לכמה חודשים נוספים.

 

גורמים במפלגה ציינו כי "למרות שאולמרט נותן את התחושה שהוא בעד פריימריז, הוא עובד על כולם. כל זמן שהוא לא אומר בקולו שהוא מוכן לפריימריז - סימן שאין פריימריז".

 

בקדימה יש המעריכים כי ראש הממשלה מבקש לייצור מצב במסגרתו יאפשרו לו בכירי קדימה להגיע אל מועד החקירה הנגדית של משה טלנסקי, מבלי לדרוש דיון קודם על מועד קיום הפריימריז. השר שאול מופז תומך בדרישתו של אולמרט להילחם על חפותו בבית המשפט, ואינו מתעקש על קיום דיון בנושא בחירות מוקדמות קודם לכן.  

 

גם השר מאיר שטרית מוכן לאפשר לאולמרט להוכיח את חפותו, בעוד שהשרה לבני מעוניינת לקבוע מועד לפריימריז בהקדם האפשרי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הנגבי. מכנס את הוועדה
צילום: יותם פרום
אולמרט. טרוד
צילום: AFP
מומלצים