שתף קטע נבחר

המפכ"ל: שאולמרט יבדוק מי מדליף סביבו

בטקס לזכר חללי המשטרה התייחס רב-ניצב דודי כהן להאשמות על הדלפות מחקירות אולמרט וטען "המשטרה מקפידה על הוגנות ודיברור אחראי". על התבטאויותיו של ארקדי גאידמק בסוף השבוע, אמר השר אבי דיכטר: "אף אחד לא יהלך אימים על המשטרה"

מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב דודי כהן, יצא הערב (יום ג') נגד הטענות מצד ראש הממשלה על הדלפות מהחקירות. "המשטרה מקפידה על הוגנות ודיברור אחראי, וכל הטוען להדלפה - חזקה גם שיבחן את המתרחש בסביבתו", רמז כהן לאולמרט שיבדוק את סובביו.

 

כהן, שנשא דברים בטקס יום הזיכרון לחללי משטרת ישראל שנערך במרכז ללימודי המשטרה, הוסיף: "מרכיבי החקירה צריכים להיות אפקטיביים, ובסופו של דבר מדובר במבחן הראיות. יש לי אמון מלא בנורמות, ביושר, בניקיון הכפיים של החוקרים בחקירה, ללא משוא פנים וללא מורא, בלי איפה ואיפה, אם מדובר בעבריין זוטר או באישיות ממסדית".

 

המפכ"ל הבהיר כי הוא מעניק גיבוי מלא למשטרה ולשוטרים, וטען: "בתקופה האחרונה אנו עדים להטחת ביקורת, האשמות, ואף ניסיונות לרפות את ידי השוטרים מעשיית מלאכתם. עבודתם של השוטרים, על כל הרבדים והמשימות השונות, הינה עבודה סיזיפית וקשה. המשטרה עושה מלאכתה על-פי דין, תוך הקפדה על מקצועיות, על עשייה שוויונית, וללא משוא פנים".

 

לדבריו, החקירה נגד ראש הממשלה היא רגישה ומורכבת, ונערכת על-ידי חוקרים מיומנים ומקצועיים, תוך ליווי פרקליט

 המדינה והיועץ המשפטי לממשלה.

 

מפכ"ל המשטרה התייחס גם לדברים שנאמרו על-ידי ארקדי גאידמק בערוץ 2 בסוף השבוע כלפי ראש אגף החקירות יוחנן דנינו. גאידמק האשים את דנינו ברדיפה אחריו, ואמר שידאג להדחתו. על כך אמר כהן: "אני רוצה להבהיר שהונו של אדם

אינו מהווה חסינות, קל וחומר גושפנקא לאיים - ולו גם במרומז".

 

הטקס לזכר חללי המשטרה נערך במעמד השר לביטחון פנים, אבי דיכטר, שאמר: "יש כאלה הסבורים כי המשטרה ראויה לכל שבח, כל עוד היא מספקת להם ביטחון והגנה, אך ניתן לצלוף בה ברגע שהעזה לבדוק בציציותיהם שלהם. או-אז נשלפות המלים 'משטרה מושחתת', 'מדינת משטרה', 'תביט לי בעיניים', ושאר אמירות לא ראויות".

 

הוא הוסיף: "בל תהיה טעות. את משטרת ישראל איש לא יפחיד. על משטרת ישראל איש לא יהלך אימים: לא מלך, לא רוזן, ולא גביר. על המשטרה יהלך אימים דבר אחד בלבד: מורא החוק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כהן. מגבה
צילום: גיל יוחנן
החוקרים מגיעים לבית ראש הממשלה
צילום: גיל יוחנן
מומלצים