שתף קטע נבחר

משטרת ברזיל: אליאור חן נתפס, לא הסגיר עצמו

בניגוד לטענות קודמות, גם מטעם עורך דינו של "הרב" החשוד בהתעללות בילדים, המשטרה בסאו פאולו מדווחת שעצרה אותו אחרי שזוהה ברחוב. ישראל תבקש את הסגרתו בהקדם

"הרב" אליאור חן נתפס ברחוב בברזיל, ולא הסגיר את עצמו - כך מתברר הערב (יום ד'), מדיווחים שקיבלה משטרת ירושלים ממשטרת ברזיל. בכל מקרה, תבקש ישראל להסגיר לידיה את חן, החשוד בהתעללות בילדים בארץ, בהקדם האפשרי.  

 

בניגוד לדיווחים שנמסרו במהלך היום, הן מטעם המשטרה בארץ והן מטעם עורך דינו של חן, אריאל עטרי, מתברר שלכידתו של החשוד לא התבצעה ביוזמתו. לטענת המשטרה הברזילאית, "הרב" נעצר במהלך הלילה, כשזוהה בעת שהוא משוטט ברחובות סאו פאולו.

 

ראש אגף חקירות ומודיעין במרחב ציון במשטרת ירושלים, סגן-ניצב מוטי אדרי, אמר הערב ל-ynet ש"משרד המשפטים פועל כעת מול משטרת ברזיל על מנת להסגיר את אליאור חן לישראל".

 

לישראל הסכם הסגרה עם ברזיל, וזה איפשר את הכנת בקשת ההסגרה הרשמית ותחילת המגעים לדרך מימושה, בהקדם האפשרי מבחינת המשטרה.

 "כאשר הוא יגיע לפה נקבל אותו, נאריך את מעצרו ונחקור אותו", הוסיף סנ"צ אדרי, האחראי על החקירה כולה בפרשת ההתעללות.

 

"מדובר בחשדות כבדים להתעללות בילדים. במהלך התקופה האחרונה נעשו הרבה מאוד מאמצים שבסופו של דבר נשאו פרי, והחשוד הסגיר את עצמו", אמר אדרי, וציין כי המשטרה הייתה בקשר גם עם גורמים בקהילה החרדית בסאו פאולו. לדבריו, פעם אחת הם כמעט הגיעו אל חן, אבל הוא הצליח לברוח ברגע האחרון.

 

על השאלה האם יש חשד למקרים נוספים שבהם היה "הרב" מעורב, וכללו התעללות בעוד ילדים, השיב סנ"צ אדרי: "לנו לא ידוע על מקרים נוספים, אבל מספיק מה שכן ידוע כנגדו".

 

מדובר בפרשה שבמהלכה, על פי החשד, בוצעה התעללות קשה, פיזית ונפשית, בפעוטות כבני שלוש וארבע בני משפחה אחת. הפעוט בן השלוש, שנפגע באורח הקשה מכולם, שוכב במצב צמח בבית החולים הדסה בירושלים.

 נגד אימם של הילדים הוגש כתב אישום חמור, ובו נכתב בין היתר: "הילדים טולטלו בעוצמה רבה, כשאחזו אותם בגבם או בכתפיהם, כאשר ראשם מטלטל בעוצמה". בכתב האישום נטען כי המעשים בוצעו בהשראת הנחיותיו הישירות של חן.

 

עורך דינו של חן, אריאל עטרי, הכחיש את גרסת המשטרה וטען בתוקף כי מרשו הסגיר את עצמו: "טענת המשטרה מגוחכת במקרה הטוב. אליאור חן התייצב מיוזמתו במשטרת סאו פאולו בתיאום מראש עם עורך הדין. ברור לכל בר דעת שלאחר מצוד של מספר חודשים, אילו אכן נעצר חן על ידי המשטרה הברזילאית היתה משטרת ברזיל גאה להכריז מהרגע הראשון על ההצלחה הגדולה במעצר. בפועל, משטרת ברזיל הפיצה במשך 12 שעות מידע לפיו חן הסגיר את עצמו. כפי שקרה בפועל רק כעבור חצי יממה הבינו יחצ"ני משטרת ברזיל שהרבה יותר מוצלח יהיה לטעון שהמשטרה עצרה את חן. חבל שמשטרת ישראל מסייעת בהפצת מידע מטעה זה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות משטרת ישראל
"הרב" אליאור חן. יוסגר מברזיל
באדיבות משטרת ישראל
מומלצים