שתף קטע נבחר

תעלומה בקריית-גת: מי גונב את קלפי המזוזות?

אחת מדיירי בניין גדול התבקשה לבדוק את המזוזה - ונדהמה לגלות שמגילת הקלף חסרה. אחריה גילו זאת תושבים נוספים: "מי מעז לפגוע בקדושה הזו?", הם תוהים. המשטרה בודקת

גם אם אתם חושבים שהכל בבית כשורה, יכול להיות שמישהו גנב מכם. זאת גילו באופן מקרי עשרות מתושבי קריית-גת המתגוררים בבניין משותף וגדול - לאחר שמזוזות דירותיהם נגנבו מגילות הקלף, ובית המזוזה הוחזר למקומו כאילו לא קרה דבר.

 

מכת הגניבות המוזרה התגלתה כאשר אחת הדיירות בבניין בן 17 הקומות - בו כ-60 משפחות - התבקשה לאחרונה על-ידי רבנים לבדוק את המזוזה בפתח ביתה. זהו מנהג המתבצע לעיתים כדי לבדוק האם שיבוש במגילה שבתוכה השפיע על בעיות שהתרחשו בבית. היא נדהמה לגלות שמגילת הקלף חסרה.

 

ציון צבאן, המתגורר בדירה אחרת בבניין, שמע ממנה על המקרה,

בדק וגילה שגם ממנו נגנב הקלף בהיחבא. "מדהים לגלות עד להיכן מגיעה שפלות של גנבים", אמר צבאן.

 

הוא מיהר להכניס קלף אחר לבית המזוזה וסיפר: "הקלף עשוי מעור בדרך כלל, ועלותו כ-200 שקלים. אבל זה לא עניין הכסף - מי מעז לפגוע בקדושה הזו? כל מי שנכנס לבית מושיט ידו לברך את המזוזה ובעצם מנשק חתיכת עץ או פלסטיק שמאחוריה אין בעצם כלום".

 

לא ברור מתי החלה תופעת הגניבות, וכמה אנשים אכן נישקו וברכו מזוזות ריקות -  אולם רבים מהנפגעים לא פנו למשטרה והחליטו להחליף את הקלפים בשקט.

"אין לנו דרך לשמור על פתח הבית, ומה כבר תעזור המשטרה? צריך פה מעקב מאוד חשאי שאולי כבר לא יעלה על כלום", אמרו תושבים. מפקד תחנת המשטרה בקריית-גת, רב-פקד מאיר לנקרי, אישר כי למשטרה הגיעו רק שתי תלונות מתושבים, והנושא מטופל.

 

התושבים תמהים מהי מטרת הגניבה - "הרי מי יוכל לרכוש סתם קלף מזוזה, וקשה לנו להאמין שמוכרי המזוזות ירכשו קלפים מעין אלו. אנחנו מאמינים שהגנבים הם לא רק עבריינים, אלא גם חסרי מצפון ואמונה, שלא מהססים לפגוע בערכים המקודשים מאוד לאחרים". בכל מקרה, למי שמתגורר באזור כדאי אולי לבצע בדיקה משלו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
אילוסטרציה
צילום: צביקה טישלר
מומלצים