שתף קטע נבחר

איתם: אולמרט לא כשיר לצאת לפעולה בעזה

חבר הכנסת אפי איתם, הנחשב לאחד מתומכיה הבולטים של תקיפה צבאית בעזה, משנה את עמדתו: "אני תומך במבצע צבאי נרחב בעזה שיביא שקט לתושבי הדרום, אבל לצערי ראש הממשלה הנוכחי אינו יכול לשלוח חיילים לקרב"

התנגדות מפתיעה לפעולה בעזה. חבר ועדת החוץ והביטחון של הכנסת ח"כ אפי איתם קרא אמש (יום ב'), שלא לצאת למבצע קרקעי ברצועת עזה. איתם טוען כי בשל מצבו הפוליטי, לא יכול ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לשלוח חיילים אל הקרב.  

 

"אני תומך במבצע צבאי נרחב בעזה שיביא שקט לתושבי הדרום", אמר איתם, "אבל לצערי ראש הממשלה הנוכחי אינו יכול לשלוח חיילים לקרב. מי ששר הביטחון שלו איבד בו אמון, ולמעשה שלח אותו לנבצרות ערכית, אינו יכול לקבל החלטות הרות גורל לגבי מדינת ישראל ובכלל זה גם באשר לפעולה צבאית בעזה. כך גם לגבי גבולתיה של המדינה".

 

איתם תקף את התנהלותו של ראש הממשלה בנושאים ביטחוניים: "אולמרט ניהל מלחמה כושלת בלבנון ועתה הוא עלול לקבל החלטות כושלות נוספות על פעולה ברצועת עזה ועל אופן ניהולה. בהתחשב במעמד הציבורי האפסי שלו, ובדברים שחושב עליו ברק ואמרה עליו בעבר שרת החוץ לבני, אין ספק שעליו להימנע מלצאת למצבע נרחב ברצועת עזה, חרף הצורך לצאת למבצע שכזה". לדברי איתם, אולמרט צריך להימנע מפעולה צבאית רחבה, גם אם זו תידחה במשך מספר חודשים.

 

מקורבו של ראש הממשלה, ח"כ יואל חסון, אמר בתגובה: "שיקולי המממשלה לצאת לפעולה שתבטיח שקט בדרום הארץ חייב שיהיו מנותקים מהמשבר הפוליטי. אין לקשור בין הדברים. לממשלה הזו יש את הזכות ואת החובה המוסרית לפעול למען ביטחון תושביה בכל עת ובכל רגע, זו ממשלה ריבונית והיא רשאית לפעול ככזו.

 

"דבריו של איתם הינם בגדר שיא חדש של פופוליזם. מי שבנחישות קרא לפעולה מהירה ודחופה בעזה, משנה את עמדתו רק בגלל שיקולים פוליטיים צרים שאינם עולים בקנה אחד עם טובת תושבי הדרום וביטחון ישראל", אמר חסון.


פורסם לראשונה 09/06/2008 22:26

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תומך בדחית הפעולה. איתם
צילום: יותם פרום
מומלצים