שתף קטע נבחר

שגריר ישראל: בריטניה - חממה לדעות אנטי-ישראליות

שגריר ישראל בלונדון כתב טור דעה לעיתון "טלגרף", ובו תקף בחריפות את מה שכינה "מסע השמצות" נגד ישראל, ובמיוחד את אלה המטיפים לחרם אקדמי. "ישראל נאלצת להתמודד עם דה-לגיטימציה, דמוניזציה וסטנדרטים כפולים", טען

שגריר ישראל בלונדון, רון פרושאור, סבור כי בריטניה הפכה לחממה לדעות קיצוניות נגד ישראל. פרושאור כתב טור דעה בעיתון הבריטי "טלגרף", שיפורסם הבוקר (ג'), ובו תקף בחריפות את מה שכינה "מסע השמצות נגד ישראל".

 

"ישראל נאלצת להתמודד עם מסע הכפשה, דה-לגיטימציה, דמוניזציה וסטנדרטים כפולים", כתב. "בריטניה הפכה במרוצת השנים לחממה לדעות קיצוניות נגד ישראל. נשמעות בה קריאות לא כנות למען פתרון של מדינה אחת, שלמעשה פועלות ומטיפות לחורבן ישראל".

 

פרושאור, שמונה לשגריר בבריטניה בחודש נובמבר, הוסיף כי בריטניה פעם היתה ממלכה נערצת בשל הגינותה. אולם גורמים קיצוניים השתלטו על הדיון הציבורי אודות המדינה היהודית. לפי ה"טלגרף", פרושאר תקף במיוחד את האקדמאים המטיפים להחרמת אוניברסיטאות בישראל על רקע כיבוש השטחים הפלסטיניים.

 

איגוד המרצים באוניברסיטאות ובמכללות בבריטניה (UCU), הנחשב לאיגוד הבכיר בממלכה, קרא לפני כשבועיים לחבריו לשקול מבחינה פוליטית ומוסרית את המשך קשרים עם מוסדות אקדמיים מישראל. היה זה רק שלב נוסף בניסיון של האיגוד להטיל חרם על מוסדות אקדמיים מישראל. 

 

ההחלטה התקבלה ברוב גדול במהלך הכינוס השנתי של איגוד המרצים במנצ'סטר, מבלי שהתקיים דיון בנושא אלא רק כהעלאת הצעה לסדר היום. "האקדמיה הישראלית שותפה לפשע של מדיניות ישראל, ולכן יש לשקול אם לעבוד עם מוסדות אקדמיים ישראליים", נכתב בהחלטת האיגוד.

 

בניגוד לניסיון שנערך בשנה שעברה להטיל חרם אקדמי גורף על מוסדות מישראל ושנתקל לבסוף בבעיות משפטיות ובביקורת מצד ראש הממשלה לשעבר, טוני בלייר, אנשי רוח ואקדמאים בכירים, הפעם קיבל האיגוד חוות דעת בטרם קיבל את ההחלטה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אלי אלגרט
מתקפה חריפה. פרושאור
צילום: אלי אלגרט
מומלצים