שתף קטע נבחר

השרה אברהם לליכוד: סיעת 12 המנדטים תחכה

"אני מאוד מבינה את רצון מפלגת 12 המנדטים לראות את נפילת הממשלה", אמרה השרה אברהם-בלילא בתגובה להצעת אי-האמון שהגיש הליכוד. ח"כ ריבלין אמר במליאה: "אני מציע לראש הממשלה לשמוע את קול הציבור ולהבין שהגיע הזמן לפרוש בדרך המכובדת ביותר"

תוקפת חזרה: הכנסת דנה אחר הצהריים (יום ג') בהצעות אי-האמון שהוגשו נגד הממשלה. אחת ההצעות שכותרתה "ממשלה שהגיעה לסוף דרכה" הוגשה על-ידי סיעת הליכוד. השרה רוחמה אברהם-בלילא הגנה על הממשלה ותקפה את הליכוד.

 

"אני מאוד מבינה את רצון מפלגת 12 המנדטים לראות את נפילת הממשלה", אמרה אברהם-בלילא לחברי הכנסת של הליכוד שהיו במליאה. "אבל ממשלה מגיעה בסוף דרכה בשתי דרכים - כאשר מועד הבחירות מגיע או כאשר הכנסת מחליטה לפזר את עצמה. מכיוון ששני התנאים הללו לא מתקיימים, לכן סיעת 12 המנדטים תאלץ לחכות עוד קצת. בשל כך אני מציעה לדחות את הצעת אי האמון על הסף".

 

קודם לכן אמר ח"כ ראובן ריבלין (ליכוד) כי זו ממשלה שהגיעה לסוף ודרכה ועל אהוד אולמרט להפנים את הדרישה הציבורית. "כולם יודעים שהגיע כבר הזמן ושצריך להחליף את ראש הממשלה. אולמרט מצטיין במידה של ציניות ובמכות מתחת לחגורה. אני מציע לראש הממשלה לשמוע את קול הציבור ולהבין שהגיע הזמן לפרוש בדרך המכובדת ביותר. כולם יודעים שהגיע הזמן ללכת לבחירות. זו התחושה גם אצל חברים המכהנים בסנאט ובקונגרס האמריקני".

 

בנוסף להצעת אי האמון שהגישה סיעת הליכוד הוגשו שלוש הצעות נוספות. סיעות יהדות התורה ואיחוד הלאומי-מפד"ל הגישו הצעה בנושא: "סירוב מוחלט של הממשלה להגדלת קצבאות הילדים". ישראל ביתנו הגישה אי אמון בנושא: "טיפולה הכושל של הממשלה בגיורים ובקליטת העלייה", ואילו סיעות בל"ד, רע"מ-תע"ל וחד"ש הגישו הצעה בנושא: "מלחמתה של הממשלה בעניים ולא בעוני".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים