שתף קטע נבחר

בתוך שעות: ארבע רעידות אדמה הורגשו בישראל

ארבע רעידות אדמה הורגשו אחה"צ ברחבי הארץ. ב-16:00 הורגשה רעידה בעוצמה 3.9 בסולם ריכטר, שמקורה בלבנון. כשעתיים וחצי לאחר מכן רעדה האדמה שלוש פעמים נוספות - בעוצמה 3.8-4.2 בסולם ריכטר. תושב נהריה סיפר ל-ynet: "מסך הטלוויזיה רעד, הספה רעדה, דבר כזה טרם הרגשתי"

האדמה רועדת תחת רגלינו. ארבע רעידות אדמה הורגשו היום (ה') ברחבי הארץ. לפי שעה, לא דווח על נפגעים או על נזק. למערכת ynet הגיעו פניות רבות מתושבים שחשו ברעש. רעידת האדמה הראשונה אירעה בסביבות 16:00 והורגשה ביישובים הצפוניים, סמוך לגבול עם לבנון.

 

מהמכון הגיאופיזי נמסר כי עוצמת הרעש היתה 3.9 בסולם ריכטר וכי מוקד הרעש היה בדרום לבנון. מנהל המכון, רמי הופששטר, אמר ל-ynet: "מדובר ברעש בינוני. זו רעידה שלא נחשבת לחזקה, אבל יש בה מספיק עוצמה כדי שהיא תורגש גם ביישובים הצפוניים הסמוכים לגבול. סביר להניח שבקריית שמונה, שלומי וצפת הרגישו הרגישו אותה באופן די ברור".

 

כשעתיים וחצי לאחר מכן הורגשו שלוש רעידות אדמה נוספות, שמקורן בלבנון. בשעה 18:30 הורגשה רעידה בעוצמה של 3.8 בסולם ריכטר, ב-18:41 הורגשה רעידה בעוצמה של 4.2 בסולם ריכטר וב-18:43 - רעידה בעוצמה של 4.1 בסולם ריכטר. רעידות אלה הורגשו אפילו באזור המרכז.

 

דני מנהריה סיפר ל-ynet: "זה לא כמו שהיה לפני שעה או שעתיים, אלא הרבה יותר חזק. הדירה שלנו בקומה רביעית וכל הבית רעד. המסכים של הטלוויזיה והמחשב רעדו, הספה רעדה, דבר כזה עוד לא הרגשתי. גם הבת שלי שגרה בנהריה התקשרה בבהלה".

 

"חשתי ברעידה ושמעתי קול עמום, קול רעם"

תושב נהריה, יחיאל פולג, סיפר כי לא חש ברעידת האדמה הראשונה, אולם הרעידות האחרות היו חזקות יותר. "בדיוק הייתי בדרכי להתיישב על הכסא מול המחשב, חשתי ברעידה ושמעתי קול עמום, קול רעם. הרעידה נמשכה לפי התחושה שלי כחמש עשר שניות".

 

סיגלית טואסי ממושב רמות שבגולן סיפרה ל-ynet כי האדמה רעדה תחת רגליה. "הרגשנו רעידה משמעותית. בתי אמרה לי שהמסך של המחשב זז וכל הספרייה גם כן. לקח לנו כמה רגעים להבין שאנחנו נמצאים במצב של רעידת אדמה", אמרה.

  

בחודש שעבר פקד רעש אדמה בעוצמה של 3.3 בסולם ריכטר את האזור. גם במקרה זה מוקד הרעש היה בלבנון. אבי רחמים, תושב קריית שמונה, סיפר אז ל-ynet: "היינו בבית במהלך הרעידה. זה לקח כמה שניות. הבשמים בשידה של אשתי רעדו והבית רקד קצת".

 

לפני כשלושה חודשים פקדה את ישראל רעידת אדמה בעוצמה בינונית של 5.3 בסולם ריכטר.

לא דווח על נפגעים אול על נזק. מוקד הרעש היה כ-15 ק"מ צפונית מזרחית לצור שבלבנון. מדובר ברעידה החזקה ביותר שפקדה את ישראל בשנים האחרונות.

 

כמה ימים קודם לכן, פקדה את צפון הארץ רעידת אדמה קלה בעוצמה של 4 דרגות בסולם ריכטר. הרעידה הורגשה מקריית-שמונה שבאצבע הגליל ועד לאזור ירושלים. מוקד הרעידה היה כ-20 קילומטרים ממזרח לעיר צור. לא דווח על נפגעים או על נזק.

 


פורסם לראשונה 12/06/2008 16:32

 

בהכנת הידיעה השתתפו רועי מנדל, רוני ליפשיץ ואדוה נפתלי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים