שתף קטע נבחר

מפגינים זעקו: בועז יונה, הרסת את המשפחה

עם הגעתו של בועז יונה ליחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים, התייצבו עשרות נפגעי "חפציבה" - הורים וילדיהם. רבים מהמפגינים מיררו בבכי, ואחת מהם התעלפה. שולה חמדי: "בועז יונה - בגללך נהרסה המשפחה שלי, וגם המשפחה שלך תיהרס"

בועז יונה חזר לישראל, אבל זה לא מה שיעזור לנפגעים רבים מקריסת "חפציבה". עשרות מהם הפגינו הערב (יום ב') עם בואו ליחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים. רבים מהמפגינים - הורים וילדיהם - פרצו בבכי וזעקו "בועז יונה לקחת לנו את החיים" ו"אנחנו רוצים את הבתים שלנו".

 

עם נחיתתו בישראל, הורד יונה מהמטוס כשאזיקים על ידיו והוכנס לג'יפ משטרתי לבן, שהביא אותו ישירות ליחידה הארצית לחקירות הונאה. כביש הגישה לתחנת המשטרה נחסם על ידי שוטרי היס"מ, מחשש להפרות סדר.

 

דקות ספורות לאחר שנכנס יונה לתחנת המשטרה, הגיעו עשרות מנפגעי חפציבה בשיירת מכוניות ארוכה כשהם נושאים שלטים ומגאפונים. המשטרה הפנתה אותם לרחבה הסמוכה לתחנה - שם פרצו בהפגנה סוערת ורגשית מאוד.

 

ירון יפה, מנפגעי פרויקט מצליח של חפציבה ברמלה, סיפר ל-ynet כי מאז שקרסה החברה - הוא ומשפחתו מתגוררים בדירת חדר: "יש לי תינוק. אנחנו זוג צעיר שקנינו דירה במדינה, הקמנו בית בישראל וחשבנו שהכסף שלנו בטוח. נפערה תהום בחיי בגלל הרשלנות של הבנקים, של הממשלה, של האוצר, של כולם. שום דבר לא בטוח".

 

שוטרי היס"מ, שלרוב מתמקדים בשמירה על הסדר בהפגנות מסוג זו, הפגינו אמפתיה רבה ויוצאת דופן. הם הגישו להם בקבוקי מים ואף שלחו חובש לסייע לאחת המפגינות שהתעלפה לאחר שככל הנראה לא עמדה בהתרגשות.

 

שולה חמדי, אף היא מנפגעי הפרויקט ברמלה, סיפרה שהיא ומשפחתה בת ה-13 נפשות גרים בדירה שכורה בת שלושה חדרים. "אני ישנה בסלון. בעלי כבר לא גר איתנו. הוא קם יום אחד בבוקר ונעלם. המשפחה התפרקה לי". חמדי הביעה זעם רב על בועז יונה. "אני רוצה להגיד לך - בגללך המשפחה שלי נהרסה. תסתכל לי בעיניים. הרסת לי את המשפחה וגם המשפחה שלך תיהרס! אני מבטיחה לך אישית".

 

בדרכו מאיטליה לישראל, התחוללה מהומה במטוס, כאשר יונה תקף עיתונאים שניסו לשוחח איתו. "נשארתי פה, נשארתי במדינת ישראל. תתביישו לכם, בושה לעיתונות!", אמר יונה בזעם, "אתם לא תשפטו בן אדם לפני שהוא נשפט". הוא המשיך להטיח בעיתונאים: "שפטתם אותי, הפכתם אותי לגנב. בפעם הבאה תעשו שיעורי בית. תבדוק טוב מי בנה יותר ממני במדינת ישראל. אני ברחתי? בושה. תראה עכשיו בארץ מה מחכה לי ואז תבין למה לא הגעתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עשרות הפגינו מול המשטרה
צילום: ירון ברנר
בכי וזעקות
צילום: ירון ברנר
מומלצים