שתף קטע נבחר
צילום: אנה אמלי

רק בגלל הרוח

אלון אוהד כבר ממש רצה לצאת למסע הקפת סבאלברד, אבל למציאות היו תוכניות אחרות. על עשרה ימים שהתחילו ברגל שבורה, המשיכו בקיאק פגוע והסתיימו ברוח עזה

אלון אוהד, איש מחשבים בן 37, יצא למסע אתגרי במטרה להקיף את האי סבאלברד שבקוטב הצפוני - בקיאק. בכל שבוע הוא ידווח כאן על ההתקדמות.

 

שבת, 7.6

טים ואני נחתנו בלונגיירביין (Longyearbyen), סבאלברד. התרגשתי מאוד אחרי שנה של תכנונים והכנות. טים, לעומת זאת, הגיע עם שבר בעצמות כף הרגל, אחרי טיפוס על סלעים בנורווגיה. אבל שנינו היינו מוכנים לצאת למסע.


לונגיירביין, סבאלברד (צילומים: אלון אוהד)

 

ראשון, 8.6

בגלל השבתון לא יכולנו להגיע אל הקיאקים שנשלחו אלינו, אז ניצלנו את היום לכמה קניות הכרחיות בסופרמרקט המקומי. קנינו מוצרים בסיסיים כמו גבינה, בשר, 2 קילו שוקולד וסיימנו בוויכוח קצר על נייר טואלט - אני התעקשתי שנקנה לנו, אבל טים העדיף שנסתפק במי ים (!). הוויכוח הסתיים בכך שקנינו כמה גלילי נייר ונשתמש גם במים... בואו נגיד שזאת לא הולכת להיות בעיה.

 

אחר כך נפגשנו עם ביל דייוויס מ"קווארק אקספדישיונס", שמסייעים לנו עם חלוקת מזון בכמה נקודות במסלול. מכיוון שאנחנו לא יכולים לשאת את כל המזון הדרוש לנו על הקיאקים, החברה מניחה עבורנו מראש חבילות מזון באתרים בדרך שאותם נמצא בהמשך הדרך בעזרת קואורדינטות מדויקות שימסרו לנו.  

 

שני 9.6

הצלחנו לקבל את הקיאקים - רק כדי לגלות שאחד מהם נפגע במהלך ההובלה ונשבר בשלושה מקומות. ניאלץ להישאר יותר זמן מהמתוכנן וזאת כדי לתקן את הנזק.


טים מתקן את הקיאק הפגוע

 

חמישי 12.6

אחרי כמה ימים של תיקונים ריפדנו את הקיאקים בקצף כך שיתאימו לנו בדיוק, למרות שבגלל שהקיאקים בנויים במיוחד כך שהם ממילא צמודים למדי. עבור טים הקיאק הוא על גבול הקטן מדי, אז נותר רק לקוות שזה יהיה בסדר. אנחנו ממתינים לכך שנוכל לבדוק את הקיאק במים ולראות אם התיקון הצליח.

 

שבת 14.6

הרגע המותח של בדיקת הקיאק במים הגיע - ועבר בשלום. בינתיים, כשגם הקיאק וגם הרגל של טים מחלימים, התוכנית היא לצאת למסע ביום שני הקרוב.

 

שני 16.6

קמנו בבוקר וכל כך רצינו לצאת, אבל הרוח זינקה לעוצמה 6 בסולם בופור (50-40 קמ"ש). זה מזג אוויר גרוע, במיוחד ליום הראשון לחתירה. אנחנו מחכים לערב, כדי לראות אם הרוח נחלשת. היתרון בעובדה שהתעכבנו בלונגיירביין הוא שהקרח בצפון נמס, כך שאולי נצטרך להמתין פחות כשנגיע לשם. אני מעריך שהמסע יימשך מקסימום 80 יום. אנחנו רוצים לצאת כבר!!!

 

רביעי 18.6

סוף כל סוף! אתמול ב-21:00 בערב יצאנו לדרך. בשעות הראשונות הרוח עדיין נשבה בחוזקה, אבל ככל שחתרנו היא החליטה להירגע קצת. טים חטף קצת מחלת ים והקיא. הרבה... אבל הוא כבר מרגיש יותר טוב. עכשיו שנינו נחים, אחרי ליל החתירה הראשון.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלון אוהד
צילום: אנה אמלי
מפת סבאלברד
איור: אנה אמלי
נייר טואלט לוקחים? הציוד מוכן לאריזה
צילום: אלון אוהד
מומלצים