שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  חי מונדו – סטודיו לתרבות העיצוב

  ג'וני הגדול

  הוא פרץ בגיל 13 לעולם ההיפ הופ ועכשיו, ארבע שנים אחרי, הוא עומד לממש את ההבטחה באלבום עמוס כוכבים כמו פורטיס, הדג נחש, מוקי ועוד. רק אל תקראו לו יותר "ג'וני הקטן"

  יונתן "ג'וני" גולדשטיין (17) הוא כבר מזמן לא "ג'וני הקטן", כפי שהיה מוכר פעם. למרות גילו הצעיר והעובדה שהוא עדיין תלמיד בית ספר שמתכונן לבגרות, ג'וני הספיק לעבוד עם נבחרת אומנים מכובדת שלא הייתה מביישת מפיקים מוזיקליים שגילם כפול משלו.

   

  השבוע הוא מוציא את "בלילה בחלום", סינגל הבכורה שלו עם תום רהב, מתוך אלבום שיתופי פעולה שייקרא "ג'וני". באלבום משתתפים רמי פורטיס, הדג נחש, שלומי שבן, מוקי, Useless ID, הבסיסט אבישי כהן, דן תורן, סאבו וקותי, יוסי פיין, שי 360, סגול 59, נועה פארן, כהן את מושון, הדרה לוין ארדי, גל תורן, תום רהב, קאשי, עדי אולמנסקי, רבל סן, והפסנתרן שי מאסטרו.

   

  קבלו את "בלילה בחלום" בהשמעת בכורה.

   

  ג'וני היה ילד מוזיקלי מאז שהוא זוכר את עצמו והחל לנגן על תופים בגיל 9 ולכתוב ולשיר בגיל 11. בגיל 13 הוא חש כבר מספיק בשל בשביל לפרוץ ובעזרתו של דודוש קלמס (הדג נחש) החל לעבוד על אלבום היפ הופ שזכה לשם "השכונה שלי". במהלך העבודה, שארכה ארבע שנים וחצי, הצטרפו אליהם להקלטות שאנן סטריט, סאבו, קותימאן ועוד. אבל ג'וני, שהתבגר במהלך השנים האלה, החליט לגנוז את האלבום. הוא פשוט לא התחבר לטקסטים שכתב בגיל 13.

   

  מאז ג'וני הספיק להפיק האלבום האחרון של הדרה לוין-ארדי ושל סגול 59 ובימים אלה הוא מפיק את אלבום הבכורה של נועה פארן ("אל תשחק איתי"), עדי אולמנסקי (הצעירה האדמונית מכוכב נולד 5) ועוד. ואם ג'וני מוכר לכם ואתם לא יודעים מאיפה, נזכיר שהוא הפיק מוזיקלית את הביצוע המיוחד של שלישיית אדלר לשיר "גבעת התחמושת" בפרויקט לציון 40 שנה למלחמת ששת הימים ב- ynet.


  "הדלת נפתחה וקיבלתי ממנו טקסט לא מהעולם הזה". שלומי שבן

   

  על האלבום שיוציא בקרוב הוא אומר, "זה פרויקט שהוא ראשון מסוגו בארץ, מבחינת הקונספט," מספר ג'וני. "בפרויקט הזה אני מככב בתור מפיק ולא בתור זמר, למרות שרק ב-3 שירים מתוך 16 באלבום אני לא שר. באלבום משתתפים 40 נגנים וכותבים ומתארחים 27 אמנים.

   

  "היה חשוב לי שהוא יזרום מתחילתו ועד סופו כיצירה אחת. זה לא אוסף שירים אלא אלבום קונספט".

   

  הקהל בשל לכזה דבר?

  "שווה לנסות."

   

  ואתה בשל?

  "כן! גדלתי עם האלבום. זה התחיל כבדרך אגב, שהפקתי לאמנים ואז על הדרך ביקשתי אם הם יכולים לעשות שיר לפרויקט שלי. פתאום זה הפך למשהו מאוד גדול עם אמנים שגדלתי עליהם."

   

  בחרת אומנים באופן ספציפי או שניסית להשיג מי שיכולת?

  "היה לי ברור מההתחלה איזה אנשים חייבים להיות בפרויקט הזה והם ישבו לי בול על

   שירים שכתבתי. זה מה שקרה לי, למשל, עם רמי פורטיס בשיר 'קרנפים', שהולך להיות הסינגל השני. דן תורן ופורטיס כתבו אותו ב-1990 ותורן שלח לי אותו. תוך לילה היה לי כבר את הלחן של כל השיר וכתבתי בית משלי לשיר. היה לי די ברור שפורטיס צריך לצרוח בשיר את צרחותיו הקלאסיות, רק על ביט טיפה שונה. יצרתי איתו קשר והוא נדלק על הרעיון. עם סגול 59 עבדתי על האלבום האחרון שלו, אז היה לי ברור שהוא יבוא גם לפרויקט שלי וכנ"ל לגבי הדרה לוין."

   

  זכורה לך חויה מיוחדת עם אחד האומנים המשתתפים בפרויקט?

  "שלומי שבן מתארח בשני קטעים באלבום. קבענו סשן הקלטות שבו הוא היה אמור להכין מילים לבית שלו בשיר ומסתבר שהוא לא הכין אותם. הגעתי אליו ואז הוא גירש אותי לסלון והסתגר במשך שעה שלמה בחדר מול המחשב. אחרי שעה של ייבוש בסלון שלו, הדלת נפתחה וקיבלתי ממנו טקסט לא מהעולם הזה. היה שווה את ההמתנה. עם מוקי, למשל, עשיתי שיר שנותן את גרסה עכשווית למגילת העצמאות. אגב, ככה נפתח האלבום."

   

   

  טימבלנד הישראלי

  ג'וני, ששואב את השראתו מטימבלנד, מפיק העל האמריקאי שריפד קריירות של ג'סטין טימברלייק, מיסי אליוט, נלי פורטדו ואחרים, שומע לא פעם את השוואה ביניהם ולא נלחץ כל כך כשמזכירים לו שהוא עדיין קטין. "אני לא כל כך מרגיש את עניין הגיל, חוץ מהעובדה שאני עדיין הולך לבית הספר.

   

  "לא מוזר לי לעבוד עם כל האומנים הגדולים שנמצאים באלבום. יותר מוזר לי לשבת בבית ספר בשיעור היסטוריה. בהרבה הזדמנויות הייתי צריך לצאת מהלימודים בגלל המוזיקה אבל זה שווה את התוצאה. בית ספר תומך וגם המחנכת."

   

  עם מי עדיין לא יצא לך לעבוד ואתה ממש רוצה ?

  "עם אביב גפן זו תהיה סגירת מעגל. הוא האומן הראשון שהקשבתי לו, מגיל 4. וטימבלנד."

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ג'וני. עובד עם אמנים שגדל עליהם
  צילום: עמית ישראלי
  לאתר ההטבות
  מומלצים