שתף קטע נבחר

יום לפני הרגיעה: לפחות עשרה קסאמים בנגב

במקביל נורתה אש לעבר עובדי הנדסה בגדר המערכת. צה"ל סגר את מסוף הדלקים בנחל עוז

בעוד שבירושלים, עזה וקהיר מכריזים על הסכם הפסקת האש, שאמור להיכנס לתוקף בעוד פחות מ-24 שעות, פתחו הבוקר (יום ד') פלסטינים באש לעבר עובדים בגדר ההפרדה וגם שיגרו רקטות קסאם לעבר הנגב המערבי. איש לא נפגע. בשל הירי נסגר מסוף הדלקים בנחל עוז.

 

מאז הבוקר נורו לפחות עשר רקטות מהרצועה למערב הנגב. הן נפלו בשטחים פתוחים באזור זיקים ובמועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק, אך באחד המוקדים פרצה דליקה. פלוגות אל-קודס של הג'יהאד האיסלאמי לקחו אחריות לירי. לצד הקסאמים נורו גם מספר פצצות מרגמה.


רקטת הקסאם שנפלה הבוקר בקיבוץ בנגב המערבי (צילום: צפריר אביוב)

 

בנוסף, פתחו פלסטינים באש לעבר אזרחים ישראלים, שביצעו עבודות הנדסיות סמוך לגדר המערכת עם רצועת עזה. איש לא נפגע ולא נגרם נזק. בעקבות הירי, נסגר מסוף הדלקים בנחל עוז. 

 

גורמים רשמיים בירושלים אמרו הלילה כי הם חוששים שחמאס ינסה לבצע פיגוע או להמטיר רקטות ביממה שלפני הפסקת האש: "זו יממת מבחן, לקראת מבחן מתמשך ששיאו, נקווה, בשחרור גלעד שליט".

 

על-פי הפרטים שסוכמו, תחל הפסקת האש ביום חמישי ב-6 בבוקר ותהיה מוחלטת, בכל הגזרות, על-ידי כל הארגונים. במקביל, ינצור צה"ל את האש. בהתאם לקיום הפסקת האש יוחל במתן ההקלות ופתיחת המעברים בין עזה לישראל, כדי להכניס ולהוציא סחורות מעזה. בשלב זה יישאר סגור מעבר רפיח בין רצועת עזה למצרים.


פורסם לראשונה 18/06/2008 09:52

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם בחממה בנגב המערבי
צילום: צפריר אביוב
מסוף נחל עוז. נסגר
צילום: רויטרס
מומלצים