שתף קטע נבחר

רגע לפני הרגיעה: בית בשדרות נפגע מקסאם

הרגיעה אמורה להיכנס לתוקפה מחר בבוקר, ובמשך היום נורו לעבר אשקלון ויישובי עוטף עזה לפחות 28 רקטות ועשרה פצמ"רים. בית בשדרות נפגע ישירות מקסאם, כמה בני אדם לקו בחרדה. בעל הבית שנפגע: "הייתי במקלחת בזמן האזעקה והשתטחתי על הרצפה"

שעות ספורות לפני כניסתה המיועדת של הפסקת האש לתוקף, ארגוני הטרור מגבירים את שיגורי הרקטות לעבר ישראל. מטח כבד של רקטות נורה גם אחר הצהריים (יום ד') מרצועת עזה, ובסך הכל היום נורו לפחות 28 רקטות ועשר פצצות מרגמה. במטח האחרון נפגע בית בשדרות. אשה שברה את רגלה בעת שרצה לחפש מחסה, וכמה בני אדם לקו בחרדה.

 

 

תחושת המלחמה בדרום היתה בשיאה כאשר בפרק זמן של רבע שעה בלבד, נורו שבע רקטות מצפון רצועת עזה. הקסאמים נחתו בשטחים פתוחים מדרום לאשקלון ובאזור שדרות. פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, לקחה אחריות לירי מטח הרקטות האחרון בשעות אחר הצהריים.  

 

אורי פרץ, המתגורר בבית שנפגע מקסאם, אמר ל-ynet: "הייתי במקלחת ואז נשמעה אזעקת 'צבע אדום'. רצתי מהר ונשכבתי על הרצפה. אחרי כמה שניות רציתי לראות שהכל בסדר ושאיש לא נפגע. אז ראיתי שנגרם נזק לבית - לחלונות, ולשאר הבית. הרכב שלי נפגע לחלוטין ולדעתי יצא מכלל שימוש. מזל שאיש לא נפגע". לדבריו, הרקטה הראשונה שנפלה בשדרות נחתה סמוך לביתו בעת שערך במקום כנס פוליטי.

 

זמן קצר לפני המטח האחרון, נחתו שלוש רקטות במועצה האזורית חוף אשקלון. פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, לקחו אחריות גם לירי הרקטות לכיוון אשקלון ומועצת אשכול. 


הבית שנפגע מקסאם בשדרות, היום (צילום: זאב טרכטמן)

 

עד שעות הצהריים נורו לפחות עשר רקטות מהרצועה למערב הנגב. הן נפלו בשטחים פתוחים באזור זיקים ובמועצה האזורית שער הנגב. איש לא נפגע ולא נגרם נזק, אך באחד המוקדים פרצה דליקה. גם אחרי שיגורים אלו נטלו את האחריות פלוגות אל-קודס. לצד הקסאמים נורו גם מספר פצצות מרגמה, ובוצע ירי לעבר חקלאים - שבעקבותיו נסגר מסוף הדלקים בנחל-עוז.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר אחר הצהריים כי מדינת ישראל לא ניהלה ולא תנהל משא ומתן עם ארגון טרור כלשהו. "הרגיעה שברירית ועלולה

להיות קצרת מועד. החמאס וארגוני הטרור האחרים לא שינו את עורם ולא הפכו לשוחרי שלום. מדובר בטרוריסטים תאבי דם, שנותרו כשהיו. לראייה - גם היום הם עדיין עושים כל שביכולתם כדי לפגוע באזרחים ישראלים חפים מפשע", אמר. 

 

גורמים רשמיים בירושלים אמרו הלילה כי הם חוששים שחמאס ינסה לבצע פיגוע או להמטיר רקטות ביממה שלפני הפסקת האש: "זו יממת מבחן, לקראת מבחן מתמשך ששיאו, נקווה, בשחרור גלעד שליט".


פורסם לראשונה 18/06/2008 16:41

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קסאם בחממות, הבוקר
צילום: צפריר אביוב
מומלצים