שתף קטע נבחר

אחרי מטח הקסאם: צה"ל תקף חוליות שיגור בעזה

הרגיעה אמורה להיכנס לתוקפה בעוד שעות ספורות ונראה כי צה"ל והארגונים הפלסטיניים מכים זה בזה עד הרגע האחרון. אחרי מטח כבד של רקטות, שבו נפגע בית בשדרות, תקף צה"ל את אותן החוליות ששיגרו את הרקטות. הפלסטינים מסרו כי שלושה חמושים נפגעו

שעות לפני הרגיעה : חיל האוויר תקף הערב (יום ד') שתי חוליות שונות של משגרי רקטות בצפון רצועת עזה. מצה"ל נמסר כי בשני המקרים זוהו פגיעות בחמושים. גורמים פלסטינים מסרו כי החוליות שנפגעו הן אלו שירו מטחי רקטות לעבר ישראל בשעות האחרונת. 

 

סמוך לשעה 18:00 טענו פלסטינים כי הצבא תקף בשני מוקדים שונים בצפון הרצועה. בצה"ל אישרו כי תקפו חוליות שהיו ערוכות לשיגור רקטות לעבר ישראל. שלושה חמושים נפצעו בתקיפות. אחד הפצועים, שמצבו מוגדר קשה, איבד את רגלו.

 

החמושים שנפגעו הם פעילי פלוגות סלאח א-דין, הזרוע הצבאית של ועדות ההתנגדות העממית, ופלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי. הפלסטינים טענו כי חיל האוויר ירה מספר טילים לעבר אותן החוליות שירו את כל מטחי הרקטות לעבר ישראל בשעות אחר הצהריים ובערב.

 

משגרי הרקטות הפלסטינים פעלו באינטנסיביות במשך היום כדי לנצל את הרגעים האחרונים לפני כניסתה לתוקף של הרגיעה. מטח כבד של רקטות נורה אחר הצהריים מהרצועה, ובסך הכל היום נורו לפחות 28 רקטות ועשר פצצות מרגמה. במטח האחרון נפגע בית בשדרות. אשה נפגעה קל ברגלה בעת שרצה לחפש מחסה, וכמה בני אדם לקו בחרדה.

 

אורי פרץ, המתגורר בבית שנפגע מקסאם, אמר ל-ynet: "הייתי במקלחת ואז נשמעה אזעקת 'צבע אדום'. רצתי מהר ונשכבתי על הרצפה. אחרי כמה שניות רציתי לראות שהכל בסדר ושאיש לא נפגע. אז ראיתי שנגרם נזק לבית - לחלונות, ולשאר הבית. הרכב שלי נפגע לחלוטין ולדעתי יצא מכלל שימוש. מזל שאיש לא נפגע". 

 

תחושת המלחמה בדרום היתה בשיאה כאשר בפרק זמן של רבע שעה בלבד, נורו שבע רקטות מצפון רצועת עזה. הקסאמים נחתו בשטחים פתוחים מדרום לאשקלון ובאזור שדרות. פלוגות אל-קודס, הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי, לקחה אחריות לירי מטח הרקטות האחרון בשעות אחר הצהריים.

 

הפלסטינים אמרו כי ירי הרקטות לא אמור לפגוע ברגיעה וכי הוא נועד להוכיח לצה"ל כי הארגונים נכנסים לרגיעה לא מנקודה של חולשה.

 

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר אחר הצהריים כי מדינת ישראל לא ניהלה ולא תנהל משא ומתן עם ארגון טרור כלשהו. "הרגיעה שברירית ועלולה

להיות קצרת מועד. החמאס וארגוני הטרור האחרים לא שינו את עורם ולא הפכו לשוחרי שלום. מדובר בטרוריסטים תאבי דם, שנותרו כשהיו. לראייה - גם היום הם עדיין עושים כל שביכולתם כדי לפגוע באזרחים ישראלים חפים מפשע", אמר. 

 

גורמים רשמיים בירושלים אמרו הלילה כי הם חוששים שחמאס ינסה לבצע פיגוע או להמטיר רקטות ביממה שלפני הפסקת האש: "זו יממת מבחן, לקראת מבחן מתמשך ששיאו, נקווה, בשחרור גלעד שליט".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
תקיפה בעזה (ארכיון)
צילום: AP
מומלצים