שתף קטע נבחר

הותר לפרסם: בן 17 חשוד שרצח את ענת פלינר

הנער הודה בחקירתו כי לפני שנתיים, בעת שהיה בן 15 בלבד, הגיע לביתה של עו"ד ענת פלינר, שם ביקש ממנה כסף וכשסירבה - דקר אותה פעמיים. היום הותר לפרסום כי הרצח פוענח לאחר שהנער נעצר בחשד לגניבה, ודגימות DNA שנלקחו ממנו התאימו לזוג כפפות שנמצאו סמוך לזירת האירוע

הערפל פוזר: משטרת מחוז תל-אביב הודיעה בצהריים (יום א') כי פיענחה את רצח עו"ד ענת פלינר, שנדקרה למוות לפני כשנתיים. בחודש מרס השנה נעצר נער בן 17 וחצי, בחשד לגניבת קטנוע, ומדגימות DNA שנלקחו ממנו התברר שייתכן שהוא האחראי לרצח.

 

הרצח אירע באפריל 2006. פלינר נדקרה פעמים בבטנה בפתח ביתה, לעיני ילדיה - בני 10 ו-12. לאחר מכן נמלט הדוקר. הילדים, שראו את האם מתמוטטת ומתבוססת בדמה, מיהרו להזעיק עזרה. לפני שנפטרה הספיקה לספר לשוטרים כי הדוקר הוא "בחור צעיר שאינה מכירה".

 

 

משך תקופה ארוכה חיפשו במשטרה קצה חוט בפרשת הרצח, אך ללא הצלחה. בדיקות ה-DNA שנערכו לנער לפני כמה חודשים הובילו לפריצת הדרך, ומהמשטרה נמסר כי לאחר מכן הוא הודה במעשים המיוחסים לו.

 

החשוד, שהיה בן 15 וחצי בזמן הרצח, שיחזר את המעשה בביתה של פלינר. הוא סיפר כי ביום הרצח רצה להשיג כסף ולשם כך לקח סכין מאוסף הסכינים של אביו, וזוג כפפות, וכשהגיע לביתה של פלינר חשב ששם יוכל לקבל את מבוקשו.

 

מיד כשפתחה עורכת הדין את הדלת, אמר לה: "אני רוצה את כל הכסף שיש לך בבית". לדבריו, פלינר עוד לא הבינה מה מתרחש - והוא כבר שלף את הסכין. פלינר פתחה בצרחות והנער נלחץ - ודקר אותה. לאחר מכן, השליך את נדן הסכין בכניסה לבית וברח. כשהגיע לבית ברחוב ריינס, זרק לפח אשפה את הכפפות והסכין. שכן עירני שהבחין בסכין, העביר אותה למשטרה כעבור כמה ימים.


החשוד בשיחזור הרצח (צילום: צביקה טישלר)

 

הנער הגיע מתנשף לביתו, וכשנשאל על ידי הוריו מה אירע, ומדוע הוא נסער, סיפר שנרקומן רדף אחריו. מאז לא שיתף באירוע איש.

 

גיליון עבירות

מאז הרצח העריכו במשטרה כי מדובר - כמו שאמרה פלינר ז"ל על ערש דווי - בבחור צעיר, שייתכן שזו לו העבירה הראשונה. ואולם, אחרי הרצח, החל הנער להופיע במאגרי המשטרה: בפברואר 2007 נעצר לאחר שניסה לגנוב קסדה מארגז של אופנוע. באוקטובר של אותה שנה נעצר על "התנהגות לא ראויה" במשחק כדורגל של הפועל רמת השרון - כשהביא עמו רוגטקה ורגם באמצעותה את השופט. בחודש מרס נתפס בעקבות גניבת קטנוע.

 

בשבוע שעבר, כשהגיעו למשטרה תוצאות בדיקת ה-DNA, החלו בחקירה סמויה אחרי הנער והאזינו לקו הטלפון שלו. הוא התרברב בפני חבריו כי "יש לו כסף מאחר שהוא גונב תירים ומכייס ארנקים".


החשוד מובא לדיון בהארכת מעצר (צילום: ירון ברנר)

 

ראש צוות חקירת הרצח, רב-פקד גל אידל, אמר כי "לאחר הרצח הנער לקח יום-יומיים חופש מבית הספר, ולאחר מכן חזר לעצמו". אידל הוסיף כי הנער לא התנהג בחקירה כעבריין מנוסה. 

 

הוריו של הנער זומנו אף הם לחקירה, לאחר שהתברר שהסכין היתה שייכת להם. ההורים הכחישו שידעו על דבר הרצח, והאם סיפרה כי אמנם גילתה שהסכין נעלמה - אך לא קישרה את זה לאירועי אותו היום. כשנחקר האב, זיהה מיד את הסכין שהיתה שייכת לו.

 

"לא התכוונתי להרוג"

ביום חמישי האחרון שיחזר הנער את המעשה. שכנה שבאה לראות את השיחזור, אמרה בחצי בכי: "אני נמצאת פה כי אני חייבת לראות את הסוף של הסיפור הזה. משך שנתיים לא יכולנו להסתכל על הבית הזה. אני רוצה לראות את השפל הזה שלקח לה את החיים. הם היו יותר ממשפחה בשבילי. אחרי הרצח הם פשוט קמו ועזבו את הבית כמו שהוא - והתחילו חיים

חדשים"

 

שכן אחר, שעבר להתגורר במקום כשלושה חודשים לאחר הרצח, סיפר כי הבית עמד ריק במשך תקופה ארוכה והוא אפילו חשב לשכור אותו. אלא שכאשר הוא נכנס לראות את הדירה - הוא היה בהלם: "זה פשוט היה מדהים לראות, הכל היה כמו

ביום האחרון שהיא היתה בדירה. הבגדים שלה שחזרו מניקוי יבש עמדו עדיין על קולב, החדרים של הילדים היו הפוכים עם הצעצועים על המיטות, פשוט דבר מצמרר. וכל זאת, שנה וחצי אחרי הרצח.  

 

בתחילה הכחיש הנער כל קשר למעשה וטען כי הוא לא מכיר את הנרצחת. אולם כאשר הוצגו לו הראיות - נשבר והודה. הוא פרץ בבכי וטען כי לא התכוון להרוג את עורכת הדין, אלא רק לאיים עליה.

 

לאחר שהודה, נלקח הנער לתא המעצר - שם ניסה לתלות את עצמו באמצעות שרוכי נעליו. שוטרים שהיו במקום הבחינו בו ומנעו ממנו לשלוח יד בנפשו.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום רפרודוקציה: אלי אטיאס
עו"ד ענת פלינר ז"ל
צילום רפרודוקציה: אלי אטיאס
צילום: ירון ברנר
זירת הרצח. אפריל 2006
צילום: ירון ברנר
מומלצים