שתף קטע נבחר

המתנחלים הקימו מחדש מבנה שפונה ביצהר

פחות מיממה לאחר הפינוי של מבנים בלתי-חוקיים בהתנחלות יצהר, הקימו המתנחלים בסוף השבוע קרוואן חדש. "הוא אפילו יפה יותר מהקודם", אמרו המתנחלים והצהירו כי לא יסכימו להיות שק החבטות הלאומי: "הסתיים עידן המתנחל הפראייר"

מתנחלים הקימו מחדש מבנה בלתי-חוקי ביצהר, במקום זה שנהרס ביום חמישי במהלך פינוי של כוחות הביטחון. יוסי דגן, ממטה מאבק המתנחלים, "חומש תחילה", אמר אמש (שבת) ל-ynet: "נקים כל מאחז מחדש, וכך גם נקים גם את חומש".

 

בבוקר יום חמישי הגיעו כוחות גדולים של המשטרה ואנשי מנהל אזרחי להתנחלות יצהר שבשומרון במטרה להרוס כמה מבנים לא-חוקיים שהוקמו במקום. עימותים אלימים פרצו בין תושבי יצהר והסביבה לבין כוח משטרה ב"חוות שקד" שבשטחי ההתנחלות. חמישה שוטרים נפצעו, בהם שוטרת שנפגעה באורח בינוני ופונתה לבית חולים. המתנחלים מצדם דיווחו על 11 פצועים. 


המבנה החדש ביצהר (צילום: סטודיו מרקם, באדיבות "חומש תחילה")

 

עוד באותו היום הבטיחו המתנחלים כי במקום המבנה שנהרס יוקם קרוואן חדש. כעת מתברר כי האיומים התכוונו לממש את איומם, וכבר באותו הלילה הוצב קרוואן סמוך להריסות המבנה הישן. המתנחלים אף ציינו כי המבנה "יותר יפה" מהמבנה הקודם.

 

"עידן המתנחל הפראייר הסתיים", אמרו במטה "חומש תחילה". "לא נסכים להיות עוד שק החבטות הלאומי של כל פוליטיקאי במצוקה. כל מאחז שייהרס יוקם ישר מחדש. מה שיעבוד בקטן במאחזים, יעבוד בגדול גם ביישובים שנעקרו בגירוש". 


שוטרים מול מתנחל. הפינוי ביום חמישי (צילום: רעיה ליבמן)

 

דובר ההתנחלות יצהר, יגאל אמיתי, אמר ל-ynet: "הבנייה המזורזת - בתוך

פחות מ-22 שעות - היא הוכחה לנחישות שלנו מול תאוות ההרס והחורבן של הממשלה".

 

יצויין כי ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, הביע תמיכה בהקמת הקראוון החדש.

 

במהלך העימותים שהתרחשו שלשום ב"חוות שקד" עצרה המשטרה שמונה מתנחלים בחשד למעורבות בהתפרעות. בסוף השבוע הובאו שישה מהם לדיון בהארכת מעצרם בבית משפט השלום בנתניה. השופטים דחו את בקשת המשטרה והחליטו לשחררם בתנאים מגבילים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יפה יותר. הקרוואן החדש
סטודיו מרקם, באדיבות "חומש תחילה".
עימות אלים. הפינוי ביצהר
מומלצים