שתף קטע נבחר

בג"ץ: המעברים ברצועה יישארו סגורים עד מחר

ראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, שעסק בנושאי הרגיעה וגלעד שליט, השיב לשאלות שופטי בג"ץ הדנים בעתירה. השופטים הורו לאביו של החייל החטוף ולעמוס גלעד להיפגש כדי "ללבן את העניינים". עד שיתקבלו התשובות - המעברים ברצועה יישארו סגורים

שופטי בג"ץ הורו לנועם שליט ולראש המטה המדיני-ביטחוני במשרד הביטחון, האלוף (מיל') עמוס גלעד, להיפגש על מנת ללבן את העניינים בין הצדדים. השניים אמורים להיוועד עוד הערב ולתת את תשובתיהם לבג"ץ מחר בבוקר - שליט אמור להשיב האם הוא מקבל את עמדת מערכת הביטחון. עד מחר ב-12:00, קבעו שופטי בג"ץ, לא ייפתחו המעברים ברצועת עזה.

 

הדיון בעתירת משפחת שליט לבג"ץ נגד הממשלה התחדש אחר הצהריים (יום א') - והתנהל שוב בדלתיים סגורות. עמוס גלעד השיב לשאלות השופטים בנוגע להסכם הרגיעה שעומד במרכז העתירה.

 

עמוס גלעד ניגש לנועם שליט, אביו של החייל החטוף, בכניסה לאולם בית המשפט, לחץ את ידו ואמר: "אנחנו באותו צד, אנחנו מעוניינים בהחזרתו של גלעד. אני לא מרגיש שאני נמצא מהצד השני". בצאתו מהאולם אמר נועם שליט שהוא אינו יודע האם יהיה לעמוס גלעד לומר לו משהו מעודד.

 

עתירה למען הבן החטוף:

 

נועם שליט ציין: "עמוס הוא הנציג הישראלי הראשון התחיל לעסוק בחטיפה עוד לפני שמונה לתפקידו הנוכחי. אני מקווה שהדברים יסתדרו על הצד הטוב ביתר". נציג משרד הביטחון הוסיף מצדו: "התחושות הן אותנטיות וכל מה שצריך להסביר, נסביר בכנות לבית המשפט".

 

בתשובה שהוגשה בצהריים, המדינה ביקשה מבג"ץ לדחות את עתירת משפחת שליט: "מדובר בהסדרה מדינית ביטחונית שנעשתה בעקבות החלטת הקבינט המדיני ביטחוני ובעניין מדיני ביטחוני מובהק", נכתב.

 

עוד נטען כי "ממשלת ישראל פעלה ופועלת לשחרורו של גלעד שליט ורואה בכך משימה לאומית מן המדרגה הראשונה ותעשה כל מאמץ להביאו בשלום הביתה". לטענת הפרקליטות לא קיים כל פער בין מה שהוצג לקבינט לבין ההסכם אליו הגיעו בסופו של דבר.

 

תמי ארד, רעייתו של הנווט השבוי רון ארד, הצטרפה לעתירתה של משפחת שליט

 נגד הסכם הרגיעה וכתבה במכתב שצורף לה: "22 שנים אחרי אני שומעת מהדהד בקולו האילם של גלעד את רון. גלעד מתחנן על חייו ונדמה כי אוזניכם אטומות".

 

בעתירה שהגישו אתמול טענו נועם ואביבה שליט כי פתיחת המעברים ללא שחרור בנם מהווה הפרת התחייבות שלטונית וחריגה מהחלטת ועדת השרים לענייני ביטחון מהשבוע שעבר, ולוקה באי-סבירות קיצונית. בני הזוג שליט הגישו את העתירה גם בשמו של בנם, שמכתבו מהשבי צורף אליה.

 

גלעד שליט נחטף לרצועת עזה לפני 728 ימים.


פורסם לראשונה 22/06/2008 17:30

 

בהכנת הידיעה השתתפה נטע סלע
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נועם שליט בבג"ץ
צילום: AP
עמוס גלעד. "באותו צד"
צילום: גיל יוחנן
מומלצים