שתף קטע נבחר

שלוש רקטות קסאם בשדרות; 2 נשים לקו בחרדה

הרקטות נחתו בשדרות ובשטח פתוח בשער הנגב. שתי נשים לקו בחרדה, נזק רב נגרם לבית. תושב שדרות אמר ל-ynet: "היה ברור שהרגיעה לא תחזיק יותר משבוע". בישראל חששו כי בעקבות חיסול בכיר הג'יהאד בג'נין יגיבו חמושים מעזה בירי קסאם

סוף לרגיעה? אזעקת "צבע אדום" הופעלה ארבע פעמים אחר הצהריים (יום ג') באזור שדרות. שתי רקטות קסאם נחתו בשדרות ואחת בשטח פתוח בשער הנגב. אחת הרקטות שנפלה בשדרות פגעה בחצר בית, שתי נשים לקו בחרדה ונזק רב נגרם לבית. בישראל חששו כי בעקבות חיסול בכיר הג'יהאד וחמוש בג'נין יגיבו חמושים ברצועת עזה בירי. הג'יהאד האיסלאמי נטל אחריות לירי. בלשכת ראש הממשלה אמרו כי מדובר בהפרה של הסכם הרגיעה, שנכנס לתוקף ביום חמישי בשבוע שעבר.

 

סמוך לשעה 15:45 נשמעה אזעקה בשדרות ובגנב המערבי, ותושבים רבים שהתרגלו לרגיעה בששת הימים האחרונים, נאלצו לחזור לשיגרת הקסאם, אותה מכירים טוב מאוד בשבע השנים האחרונות. מצה"ל נמסר כי הרקטות נורו מכיוון בית חנון. צה"ל לא איתר את המשגרים.


הבית שנפגע מרקטת הקסאם (צילום: זאב טרכטמן) 

 

הרקטה בשדרות פגעה בחצר בית פרטי, שדייריו עזבו את המקום לאחרונה, בשל המצב הביטחוני. בית שנמצא מצידו השני של הרחוב נפגע גם הוא מרסיסים. דוד תורג'מן, שהוריו מתגוררים בבית מעברו השני של הרחוב, אמר ל-ynet: "בימים האחרונים היתה תחושה קצת יותר טובה, אנשים התחילו לצאת, אבל היום הכול השתנה. הבית של ההורים שלי כבר ספג פעם אחת פגיעה ישירה וגם הבית שלי נפגע בעבר מקסאם. לא מזמן הוצאנו את ההורים שלי משדרות למושב שחר. כל החלונות בבית הורי עפו מהמקום, מזל שהם לא היו בבית. חבל שהגענו שוב למצב הזה".  

 

רועי זאנה משדרות סיפר ל-ynet: "אני גר במרכז העיר. 'צבע אדום' הופעל פעמיים ושמעתי שני פיצוצים - אחד מהם נשמע קרוב מאוד, בתוך העיר והשני נשמע חלש יותר. היה ברור שהרגיעה לא תחזיק יותר משבוע וזו עובדה. זה או אנחנו או הם, אין פה ברירות - זה הזמן להיכנס למבצע".

 

חצי שעה לאחר מכן נשמעה האזעקה פעמיים נוספות. הרקטה השלישית נחתה באזור התעשייה של שדרות. אדם שהתלונן על צפצופיו באוזניו פונה לבית החולים ברזילי באשקלון.

 

הבוקר סייר שר הביטחון, אהוד ברק, ליד גדר המערכת בעוטף עזה. התושבים דרשו ממנו לפתור את בעיית הביטחון במקום להתעסק בבחירות. ברק הכריז כי צה"ל ערוך לכל אפשרות. "רגיעה תענה ברגיעה, שקט בשקט", הוא אמר.

 

אמש ירו חמושים פלסטינים פצצת מרגמה לעבר הנגב המערבי לא היו נפגעים ולא נגרם כל נזק. ביום ראשון בבוקר, היום הרביעי לרגיעה, הופעלה אזעקת "צבע אדום" באזור שדרות, שהתבררה כאזעקת שווא. יום קודם לכן זיהתה המערכת בטעות שיגור לעבר בארי.

 

בהכנת הידיעה השתתפו עלי ואקד, חנן גרינברג ורועי מנדל
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השקט הופר. נזקי הקסאם בשדרות
צילום: זאב טרכטמן
מומלצים