שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  משרד התקשורת יתמוך במיזוג HOT ונטוויז'ן
  בלעדי: משרד התקשורת תומך בהקמת קבוצת תקשורת גדולה שתתחרה בבזק. בעקבות תמיכתו עשויה הרשות להגבלים עסקיים להתיר את העסקה, במסגרתה תרכוש קבוצת אי.די.בי שבשליטת נוחי דנקנר כ-15% מחברת הכבלים, באמצעות ספקית האינטרנט נטוויז'ן

  משרד התקשורת לא צפוי להתנגד למיזוג בין נטוויז'ן ל-HOT - כך אומר מקור בכיר במשרד. המשרד עתיד לתמוך בעסקה שבמסגרתה תרכוש קבוצת אי.די.בי, באמצעות נטוויז'ן, 15% מ-HOT. כך נודע ל"כלכליסט".

   

  עם זאת, תמיכת משרד התקשורת אינה מספיקה. בימים אלו בוחנת את הנושא הרשות להגבלים עסקיים, שצפויה לפנות למשרד התקשורת ולשאול לעמדתו. בין שני הגופים הממשלתיים מתקיים שיתוף פעולה נרחב יחסית, כך שעמדת משרד התקשורת עשויה להשפיע על עמדת רשות ההגבלים העסקיים.

   

  במשרד התקשורת מאמינים, כי גיבוש קבוצת תקשורת גדולה, שתוכל להתחרות בכל הזירות בשוק, תפעל להחלשת הדומיננטיות של בזק, ובשל כך להגברת התחרות. הדבר עולה בקנה אחד עם מדיניות המשרד לצמצם את נתח השוק של בזק בשנים האחרונות. כמו כן, דו"ח גרונאו, אשר הוגש לשר לפני שלושה חודשים, נקט גישה שלפיה התלכדות שוק התקשורת לכדי מספר מצומצם של גופים גדולים היא בלתי נמנעת.

   

  הדו"ח ממליץ על מדיניות שלפיה תישמר התחרות, גם אם מספר המתחרים יקטן. בגיבוש הדו"ח נטלה חלק מרב בארי, הכלכלנית הראשית של הרשות להגבלים עסקיים והמשנה לממונה. בעקבות העסקה, שבמסגרתה תרכוש נטוויז'ן 15% ממניות HOT, בוחנת הרשות להגבלים עסקיים את השאלה אם להטיל מגבלות על קבוצת אי.די.בי.

   

  העסקה אמנם אינה דורשת את אישור הממונה על ההגבלים, אך ברשות החליטו לבחון אם היא מהווה הסדר כובל.

   

  לפי ההערכות, אי.די.בי לא תסתפק ב-15% מ-HOT ותמשיך לרכוש נתחים עד שתיטול את השליטה המלאה בחברה. במקרה זה תצטרך אי.די.בי לפנות לממונה ולקבל אישור למיזוג. החלטת רשות ההגבלים העסקיים בנוגע לשלב הראשון של העסקה צפויה לספק אינדיקציה חשובה באשר לסיכוי לאישור המיזוג. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים