שתף קטע נבחר

נכים פרצו את שערי משרד הרווחה בירושלים

אחרי שלושה שבועות בהם שהו באוהל מחאה מול משרד הרווחה, פרצו הנכים את שערי המשרד והוצאו מהמקום על-ידי מאבטחים ושוטרים. אחת המפגינות אמרה ל-ynet: "זו המלחמה שלנו. אם לא היינו נכנסים בכוח אף אחד לא היה רואה אותנו"

הסוף ל-21 ימי מחאה שקטים? הנכים, שהקימו אוהל מחאה מול בניין משרד הרווחה בירושלים לפני שלושה שבועות, איבדו אמש (יום ו') את סבלנותם ופרצו את שער המשרד. המשטרה ומאבטחי הבניין החזירו אותם בחזרה למאהל. לאחר מכן ניסו הנכים כמה פעמים לחזור לתחומי המשרד - ללא הצלחה.

 

שמחה בניטה, אחד ממובילי מאבק הנכים, סיפרה ל-ynet: "נכנסו עם העגלות לתוך חצר המשרד. זו המלחמה שלנו. אם לא היינו נכנסים בכוח אף אחד לא היה רואה אותנו. אנחנו פה כבר שלושה שבועות ולא נותנים לנו להיכנס למשרד. השר יצחק הרצוג צריך להבין - או שמתייחסים לנכים בכבוד או שנכנס למשרד ונהיה שם עד שנקבל יחס. אנחנו יושבים פה בשמש החזקה ובקור בלילות. כנראה שהממשלה שלנו מבינה רק מלחמות, לכן לא נמשיך להיות יותר ילדים טובים. איפה כל הפוליטיקאים שטוענים שהנושא החברתי חשוב להם?"

 

בין אלו שפרצו לתחומי המשרד, היה גם דן אלבז - נכה על כסא גלגלים. "מתייחסים אלינו כאילו אנחנו אנשי טרור. בסך הכל רצינו שהתייחסו אלינו. כמו כן רצינו להתחמם בתוך הבניין. אני בהלם ממה שקורה כאן. הנכים נאלצו לעשות את צרכיהם בחוץ, חלקנו נכים מאוד קשים".

 

על עליית המחירים במשק ועל התייקרות מחירי הדלק. המפגינים, המוחים גם על אי-עדכון הקצבאות. ביום חמישי יצאו 20 נכים על כסאות גלגלים מקריית שמונה למסע לירושלים.

 

לפני כשבועיים הבטיח נשיא המדינה, שמעון פרס, לנכים כי לשוחח בעניינם עם שר הרווחה. פרס אמר להם: "חוסנה הלאומי של המדינה מתבטא לא רק בתחום הביטחוני, אלא גם בתחום החברתי".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הפגנת הנכים בירושלים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים