שתף קטע נבחר

גולדווסר: ללא הצבעה, החטופים לא יחזרו הביתה

עסקת חילופי השבויים עם נסראללה תידון מחר בישיבת הממשלה, אולם טרם ברור אם תובא להכרעה. קרנית, רעייתו של החייל החטוף אודי גולדווסר, אמרה כי "אם לא ינצלו את ההזדמנות, זה עלול לקחת עוד שנים ארוכות. אם לא עכשיו, אני לא יודעת מתי"

"אם לא ינצלו את ההזדמנות, זה עלול לקחת עוד שנים ארוכות. אם לא עכשיו, אני לא יודעת מתי" - כך אמרה הערב (שבת) בשיחה עם ynet קרנית גולדווסר, אשתו של אודי גולדווסר. עסקת חילופי השבויים עם נסראללה תידון מחר בבוקר בישיבת הממשלה, אולם טרם ברור אם תובא להכרעה.

 

לדברי גולדווסר, "ההרגשה היא שזאת התחנה האחרונה וההזדמנות האחרונה להחזיר את אודי ואלדד".

בני משפחות גולדווסר ורגב מתכוונים להגיע מחר לירושלים בתקווה שנוכחותם תשפיע על עמדת השרים, אם תתקיים הצבעה בנושא. "אם מחר לא תאושר העסקה", הזהירה גולדווסר, "אני חוששת שאנחנו צפויים לעוד שלושה מקרים נוספים כמו מקרהו של רון ארד".

 

גולדווסר סיפרה כי במהלך סוף השבוע היו היא ובני משפחתו של אודי עסוקים בפגישות ושיחות עם שרי הממשלה בניסיון לשכנע לא רק להצביע בעד העסקה, אלא לדאוג לכך שההצבעה אכן תתקיים. "אמנם בפגישה ביום שלישי אולמרט אמר לי שהוא מתכוון להביא את הנושא להצבעה בישיבת הממשלה מחר, אך תמיד דברים כאלה עלולים להידחות".

 

גולדווסר התייחסה לאי-הבהירות בנוגע לעסקה המתגבשת. בראיון בערוץ 2 אמרה גולדווסר, כי "הרגשנו שמביאים לנו את אודי ואלדד אל הגדר ופתאום הם הולכים". סמיר קונטאר, קלף המיקוח האחרון לקבלת מידע על רון ארד, עשוי להשתחרר בעסקה הקרובה. לדבריה, "כל הזמן סמיר קונטאר היה על השולחן, אף פעם לא עדכנו אותנו שיש איזו בעיה עם קונטאר. עכשיו ראש הממשלה אומר שיש בעיה איתו. הוא נתן נימוקים שאני לא מקבלת".

 

היא התייחסה לתחושות הקשות שחוותה השבוע ואמרה: "אני נעלבתי, אבל נעלבתי בעיקר בשביל אודי. במלחמה הרגשתי שהקרקע נעלמה מתחת לרגליים, וביום ראשון זה חזר". לדבריה, "יש תחושה בממשלה כאילו ניתן לפתור את הבעיה שלנו בלי לשלם מחיר".

 

גולדווסר נפגשה בתחילת השבוע עם ראש הממשלה, אהוד אולמרט.

לדברי גולדווסר, היא התרשמה בפגישה עם אולמרט מכנותו ורצונו להביא את העסקה לאישור מהיר בממשלה. "תמיד הוא אמר לנו שהוא האדם שרוצה - כמעט יותר מאיתנו - לסיים את הפרשה ולהחזיר אותם הביתה, ואני מאמינה לו".

 

בפגישה, הודיע ראש הממשלה לגולדווסר כי בכוונתו להביא את העסקה - במתווה שעליו דיווח בשבוע שעבר עופר דקל למשפחות - להכרעת הממשלה כבר ביום ראשון. הפגישה בין אולמרט לגולדווסר התקיימה על רקע הודעת צה"ל, כי הרב הצבאי הראשי קיבל לידיו חומר מודיעיני כדי להכריע בשאלת גורלם של החיילים החטופים - הודעה שבעקבותיה התפרץ זעם המשפחות.

 

אהוד גולדווסר ואלדד רגב נחטפו ללבנון לפני 717 ימים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
קרנית גולדווסר. ארכיון
צילום: דורון גולן
אהוד גולדווסר
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
אלדד רגב
צילום רפרודוקציה: חגי אהרון
מומלצים