שתף קטע נבחר

חקירה: לאן נעלמו כספי הנעליים לחוסים?

39 נפגעי שיתוק מוחין עדיין ממתינים לנעליים אורתופדיות מיוחדות, שהתקציב עבור רכישתן לא הגיע ליעדו. לפני כחודש וחצי פורסם ב-ynet כי ספק נעליים ורופא חשודים במעורבות בפרשה, וכעת המשטרה פתחה בחקירה

משטרת המחוז הצפוני החלה לאחרונה לחקור תלונה לפיה כספים שהעביר משרד הבריאות לרכישת נעליים אורתופדיות לנכים - לא הגיעו ליעדם ו-39 נכים, נפגעי שיתוק מוחין שזקוקים להן עודם ממתינים. עלות כל זוג נעליים נאמדת בין אלף ל-3,000 שקל לזוג והכסף ש"נעלם" מסתכם בעשרות אלפי שקלים.

 

39 חוסים במוסד "כפר תקווה" שבקריית-טבעון סובלים מנוקשות (ספסטיות) בכף הרגל, והנעליים המיוחדות מסייעות להם בהתניידות. החוסים זכאים להחליף את נעליהם מדי שנתיים, במימון משרד הבריאות, המועבר דרך מוסד בשם "מכון לואיס".

 

ל-ynet נודע כי מנהלי כפר תקווה ביקשו לאחרונה להחליף לחוסים נעליים, אך אז התברר להם שבמכון לואיס יש רישומים וקבלות מספק הנעליים לפיהם החוסים לכאורה כבר קיבלו נעליים חדשות. 

 

לפני יותר מחודש פורסם ב-ynet כי בפרשה מעורבים ספק נעליים מאזור הצפון ורופא שאמור לבצע בקרת איכות ולבדוק שהנעליים שהוכנו בהזמנה מיוחדת אכן מתאימות לצרכיו של הנכה. על פי הנהלים, רק לאחר אישור הרופא - מועברות הנעליים לנכה והכסף מועבר לספק הנעליים ממשרד הבריאות.

  

הפרשה נבדקה תחילה במשרד הבריאות, ועם קבלת הממצאים החליט ראש מנהל הרפואה, ד"ר חזי לוי, להעביר את כל החומר למשטרה שתבדוק האם מדובר בפלילים. החקירה מנוהלת במפלג ההונאה של המחוז הצפוני, בראשות רב-פקד אהרון גלאור.

 

ההתקשרות עם שני רופאים שעבדו עם מכון לואיס, שהנפיקו אישורים על אספקת נעליים לנכים, הופסקה. במשרד הבריאות חששו כי שני הרופאים "לא עמדו בלחצים" שהופעלו עליהם מצד ספקים - ואישרו נעליים לא מתאימות.

  

ביום חמישי האחרון הועבר למשרד הבריאות חומר נוסף בעניינו של הספק המעורב בפרשה. מהחומר החדש עלה כי אותו ספק גבה לכאורה כסף מנכה עבור ביצוע תבנית גבס של כף הרגל, למרות שהסכום עבור ביצוע התבנית כבר הועבר אליו על-ידי משרד הבריאות. 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
כפר תקווה. איה הנעליים
צילום: אלעד גרשגורן
מומלצים