שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  אחרי ההתייקרות: מחירי מצברים מוזלים שוב

  לאחר שמחירי המצברים - בעקבות מחירי העופרת - זינקו בתקופה קצרה באחוזים ניכרים, ניכרת לאחרונה מגמת הוזלה. שנפ למשל תוזיל את מחירי המצברים שמתוצרתה שוב. ומה המחיר המומלץ למצבר?

  הירידה במחירי העופרת בשוק העולמי ממשיכה להשפיע על מחירי המצברים: חברת שנפ מפחיתה את מחירי המצברים שלה בשיעור נוסף של 10%, מהיום (ג'). זאת לאחר שתחילת חודש יוני הופחתו המחירים בשיעור דומה. בסך הכל מדובר בירידת מחירים מצטברת של 19% בחודש האחרון.

   

  מחירי המצברים החלו לעלות לפני כשלוש שנים, והגיעו לשיאם בנובמבר 2007, בעקבות עליית מחירי העופרת בשוק העולמי, כתוצאה מביקוש גובר והולך של התעשייה הסינית. בתקופה זו הגיעה עלות העופרת ל-65% ממחיר היצור של המצבר.

   

  אלא שמאז חלה רגיעה בשוק, ובשבוע האחרון נסחרה העופרת בשוק העולמי בכמחצית ממחירה בשיא, מה שהביא את יצרניות המצברים להוריד מחירים. יש לציין כי חברת וולקן הייתה ראשונה להפחית מחירים בתחילת יוני, וסביר להניח שגם כעת תיישר וולקן קו עם המחירים המופחתים.

   

  אורי זוננשטיין, מנכ"ל חברת שנפ, מסביר מדוע הירידה במחירי העופרת, לא משתקפת עדיין במלואה במחירי מצברים לצרכן: "מחירי העופרת בשוק העולמי עדיין לא ממש יציבים, והיצרנים חוששים מפני הורדת מחירים גדולה מדי. קיים עדיין חשש שמחירי העופרת יעלו שוב, ואז זה יחייב אותנו להעלות מחירים או לספוג הפסדים. אז אנחנו מעדיפים לפעול בזהירות. בכל מקרה - הפחתת מחירים של כ-20% תוך חודש היא משמעותית ביותר", הוא אומר.

   

  מחירים מומלצים

  בעקבות ירידת המחירים, המחיר המומלץ למצבר פופולרי (55 אמפר, המתאים לכלי רכב משפחתיים יפאניים, עם 20 חודשי אחריות) עומד על 990 שקל, לעומת 1,278 שקל בנובמבר 2007. מצבר זהה, עם 12 חודשי אחריות בלבד, שמחירו בנובמבר היה 981 שקל, ימכר מה-1.7 תמורת 795 שקל.

   

  יש לציין כי מאז שהחלה ירידת המחירים של העופרת בשוק העולמי, נתנו יצרני המצברים הנחות גדולות לחשמלאים ברכישת מצברים, אבל לא שינו את

  המחירון המומלץ לציבור. שיטה זו איפשרה לחשמלאים לתת הנחות גדולות של 20-25% לרוכשי המצברים. שינוי המחירון המומלץ יקטין ללא ספק את רצון החשמלאים לתת הנחות ביחס למחירון. כך נראה כי מההוזלה האחרונה יהנו בעיקר לקוחות המשלמים עבור מצברים את מחירו המלא.

   

  וברוח ימים אלה, כדאי גם להזכיר כי ירידת מחיר העופרת, הביאה עמה להפחתה ניכרת במחירי מצברים למחזור. בתקופת השיא הגיע מחיר מצברים ששבקו ל-50 שקל, מחיר ששולם לחשמלאי הרכב תמורת כל מצבר שהועבר למחזור. כיום ירד המחיר ל-20 שקל בלבד.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים