שתף קטע נבחר

חיזבאללה: מילה שלנו זו מילה

בכיר בארגון אמר כי "עסקת השבויים מוכיחה שאנחנו עומדים במילתנו". אחיו של סמיר קונטאר אמר: "כל לבנון תחגוג עם סמיר קונטאר בעיירתו עובייס. החלק העיקרי של החגיגות יאורגן על-ידי חיזבאללה". גם הפלסטינים מברכים על העסקה

חיזבאללה מגיב אחר הצהריים (יום א') לאישור עסקת השבויים בישראל. יו"ר "המועצה המבצעת" של חיזבאללה, האשם סאפי א-דין, אמר כי "עסקת השבויים מוכיחה שאנחנו עומדים במילתנו". גם אחיו של סמיר קונטאר, בסאם, שיבח את חיזבאללה.  

 

סאפי א-דין אמר כי "במלחמת יולי 2006 ההתנגדות (חיזבאללה) התחייבה על שחרור אסירים ואמרה כי כל העולם לא יצליח להגיע למטרה הישראלית - להחזיר את החיילים מבלי שההתנגדות תכפה את תנאיה והם שחרור האסירים. זו הוכחה לכך שמילתה של ההתנגדות היא הנכונה, החזקה והנעלה". סאפי א-דין שדיבר באזכרה שארגנה תנועתו ותנועת "אמ"ל" השיעית, אמר עוד כי אם ישראל תיסוג מחוות שבעא, הדבר יהיה ניצחון עבור תפישת ההתנגדות והוכחה לכוחה ומקומה.


כרזות של סמיר קונטאר ניתלו בצידון (צילום: AFP)

 

אחיו של קונטאר אמר לרשת הטלוויזיה של חיזבאללה "אל-מנאר": "כל האסירים הלבנוניים היו לוחמים וכשישובו ללבנון - יזכו לכבוד של לוחמים שהחזיקו מעמד במשך כל השנים האלה בכלא. הם יקבלו את הכבוד המגיע להם בביירות ובמקום הולדתו של כל אחד מהם. כל לבנון תחגוג עם סמיר קונטאר בעיירתו עובייס. החלק העיקרי של החגיגות יאורגן על-ידי חיזבאללה".

 

בצידון ובמקומות נוספים בלבנון נתלו היום כרזות ובהן תמונתו של סמיר קונטאר.

 

גם ברשות הפלסטינית הביעו סיפוק מהעסקה. בכיר פלסטיני אמר ל-ynet: "כל אחד יודע היום שישראל מבינה רק כוח. אסירים, מתברר שוב, אפשר לשחרר רק באמצעות הפעלת כוח על ישראל ולא באמצעות נמשא ומתן מדיני".

 

במסגרת העסקה, ישוחררו ללבנון קונטאר וארבעה לוחמים בלתי חוקיים של חיזבאללה הנמצאים בישראל. כמו כן יועברו ללבנון עשרות גופות מחבלים, ובהם שמונה גופות של אנשי חיזבאללה מהמלחמה האחרונה.   לאחר מימוש העסקה, ישוחררו אסירים פלסטינים. מספר האסירים וזהותם ייקבעו לפי שיקול דעתה הבלעדי של ממשלת ישראל.

 

בהכנת הידיעה השתתף עלי ואקד
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נערכים לחגיגות. חסן נסראללה
צילום: רויטרס
מומלצים