שתף קטע נבחר

תנועת "הפתק הלבן" יוצאת לדרך

לידיעת ברק ושרון: קבוצת פעילים חברתיים הקימה את תנועת "הפתק הלבן" לקראת הבחירות. "אם נשיג 20% מקולות הבוחרים נוכל להביא לשינוי אמיתי בארץ", הם מסבירים. כל הדרך למהפיכה

הפתק הלבן צובר תאוצה: קבוצת פעילים לשינוי חברתי הקימה בימים האחרונים את תנועת "הפתק הלבן" לקראת הבחירות הקרובות. לידיעת ברק ושרון, ואולי גם פרס: התנועה מקווה כי 20% מהבוחרים יטילו את הפתק הלבן, ויביאו לשינוי המיוחל.
מדובר בקבוצת פעילים חברתיים ואנשי גופים ירוקים, הסבורים כי המדיניות החברתית כלכלית של הממשלות בעשור האחרון היא שורש הרע למצב הנוכחי, ו"רק הצבעת מחאה עשויה לגרום לשינוי אמיתי בחברה".
לדברי מקים התנועה, רוני ערמון, בן 29 מתל אביב, "ברור שאף ראש ממשלה לא יכול להוציא אותנו מהבוץ. כישלון תהליך השלום, העלייה באבטלה, הרס הסביבה ודעיכת השכר, הם תוצאה של מדיניות כוחנית ממושכת הפועלת לטובת בעלי ההון והשררה על חשבון כולנו", הוא מסביר.

"גם המתנחלים סובלים"

בבחירות 96' התפרסמה קריאתה של פרופ' טניה ריינהרט מאוניברסיטת תל אביב להטיל פתק לבן, שכוונה אל השמאל הישראלי. ערמון מבקש להדגיש כי תנועתו לא מכוונת דווקא אל אנשי שמאל, אלא הצבעת המחאה יכולה וצריכה לסחוף ציבורים שלמים שלא זוכים ליחס הולם. "גם המתנחלים סובלים וברור לי שאפילו שרון לא יסייע להם אם הוא ייבחר", הוא אומר.
בבחירות הקודמות הוא דווקא בחר במועמד, "אז היתה תקווה לשינוי". אבל היום הוא כבר לא רואה כל הבדל בין המועמדים.
לדבריו, "כדי לצאת באמת משלטון בעלי ההון אנו צריכים לקחת את החיים שלנו לידיים ולענות לעצמנו על מספר שאלות קשות: בשביל מי אני עובדת, למה אני קונה דברים מיותרים, את מי אני משרת כשאני הולך לצבא, ומי עורך את העיתון שאני קוראת".
הוא מבקש להרגיע כי המהפכה אליה הוא חותר אינה כה קיצונית: "המשנה החברתית הזו אינה רק מרד אלא גם בנייה לעתיד".
עד שהשינוי המיוחל יגיע, אפשר יהיה לפגוש בקרוב בשוק הכרמל, ואפילו בהרצליה פיתוח, אדם בדמות פתק לבן שילחץ ידיים לעוברים ושבים. "אולי אנשים ישתכנעו כך שהם צריכים לקחת את החיים לידיים". לדבריו, "נעשה הכל כדי להגיע למסה קריטית של אנשים שיטילו פתק לבן בהצבעה לראשות הממשלה, בגלל שמדובר בצעד שיחזק דווקא את הדמוקרטיה, ויתרום למעורבות רבה של יותר של האזרחים במתרחש".


לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דודו פריד
ברק: מדיניות כוחנית הפועלת לטובת בעלי ההון
צילום: דודו פריד
שרון:גם בחירתו לא תעזור לשיפור המצב
מומלצים