שתף קטע נבחר

פרשת העמותות: עד מפתח פותח את הפה

שמוליק לוי, שבעבר שמר על זכות השתיקה בפרשה במסגרתה נחשד אהוד ברק, הופיע היום לפתע במשרדי יאח"ה ופתח את הפה. עם זאת, גורמים במשטרה העריכו כי קלושים הסיכויים לפתיחת התיק, שנסגר ב-2003

פרשת העמותות חוזרת? שמוליק לוי, עד מפתח בפרשה במסגרתה נחקרו בעבר שר הביטחון אהוד ברק ומקורביו, בא היום (ב') מיוזמתו למשרדי היחידה הארצית לחקירות הונאה בבת-ים, ונפגש לבקשתו עם החוקרים. עם זאת, גורמים במשטרה העריכו בשיחה עם ynet כי קלושים הסיכויים שדבריו של לוי יובילו לפתיחה מחודשת של חקירה בפרשה.

 

בשנת 2003 הורה היועץ המשפטי לממשלה דאז, אלייקים רובינשטיין, לסגור מחוסר ראיות מספיקות את התיק נגד ראש הממשלה לשעבר ברק, בפרשת העמותות בבחירות בשנת 1999. במהלך החקירה נחקר ברק באזהרה בחשד לעבירות על חוק מימון מפלגות ובחשד לרישום כוזב במסמכי תאגיד. נחקר נוסף שהיה מעורב באותה פרשה הוא שר הרווחה, יצחק הרצוג, שגם התיק נגדו נסגר.

 

לוי נחשב ל"קבלן שילוט" מטעם מפלגת העבודה, שנרשם כיו"ר עמותה בשם "תקוה לישראל", שהייתה אמורה לסייע לנזקקים, ולפי דו"ח מבקר המדינה סייעה בפועל למערכת הבחירות של ברק. בעבר, כאשר נחקר לוי בפרשה, שמר על זכות השתיקה - ואילו באחרונה החליט לשבור את שתיקתו ולספר עוד פרטים.

 

במשטרה עדיין לא מבינים מה גרם לו להגיע דווקא כעת. בכל מקרה, החומר כולו יוצג בפני ראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב יוחנן דנינו, שיקבל החלטה האם לחדש את החקירה.

 

לאחרונה השמיע רמיזות בנושא טל זילברשטיין, יועץ תקשורת בכיר שעמד לצד ברק בסוף שנות ה-90 והיה מעורב בפרשה.

 לפני קריאתו האחרונה של יו"ר העבודה לאולמרט "לנתק עצמו מהניהול השוטף של הממשלה", רמז זילברשטיין שבידיו מידע העשוי לשמש בהמשך את אולמרט במאבקו מול ברק.

 

יועץ התקשורת רמז על פגמים בהתנהלותו של ברק וטען כי הוא "אחד האחרונים שיכול לדבר על מזומנים ועל מעטפות", בהקשר לפרשת טלנסקי. בהמשך, שיגר עקיצה כלפיו ואמר: "אם הוא מתכוון להציג במסיבת העיתונאים אמירה ערכית, להתחפש לפרופסור אסא כשר ולהטיף לאחרים, תהיה לו בעיה גדולה להביט בלבן של העיניים של עמיתו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אביגיל עוזי
שמוליק לוי (ארכיון)
צילום: אביגיל עוזי
אהוד ברק. העמותות חוזרות?
צילום: גיל יוחנן
מומלצים