שתף קטע נבחר

נתניהו: "התחלנו לאבד את הגליל"

יושב ראש האופוזיציה סייר בגליל והתייחס למגרעות הממשלה הנוכחית: קצבאות הילדים, קצבאות הזקנה, ומעל לכל - ההחלטה לא לסיים את תשתיות הרכבת לגליל

"התחלנו לאבד את הגליל", כך אמר הערב (יום ג') יושב ראש האופוזיציה, ח"כ בנימין נתניהו, תוך שהוא מותח ביקורת על התייחסות הממשלה לגליל ולאוכלוסייה המתגוררת בו. לטענת נתניהו, ההחלטה שלא לסיים את תשתית הרכבות המובילה ליישובי הגליל הינה החלטה שערורייתית, שפוגעת באוכלוסיה וגורמת לעזיבתה.

 

למרות ההאטה במהלכים הפוליטיים להקדמת הבחירות - נתניהו ממשיך במפגשים עם פעילים ברחבי הארץ. היום הוא הגיע לטבריה, שם נערך כנס של סגני ראשי ערים, ומאוחר יותר השתתף בכנס פעילי ליכוד שהתקיים במכללת עמק יזרעאל. בין לבין הוא ערך מסיבת עיתונאים, בה פרס את משנתו.

 

כשהוא מתייחס לנושא הבוער של קצבאות הילדים, אמר נתניהו כי "לא צריך לחזור בשום צורה שהיא למתכונת שהייתה נהוגה עד כה". בהתייחסו לקצבאות הזקנה טען שמייחסים לו שלא בצדק את הקיצוץ בהן. לדבריו, "האנשים האלו צריכים להזדקן בכבוד ויש להחזיר את הקצבאות".

 

אך מעל לכל חזר ודיבר נתניהו על נושא התשתיות, והדגיש כי "היו תקציבים ותוכניות לרשת רכבות,

ובהחלטה שערורייתית הממשלה הזו הפסיקה אותן. היא עצרה את התשתיות ובאין תשתיות לא ניתן לנייד אוכלוסיה חזקה וצעירה לגליל. אנחנו נדאג לקיים את התוכניות, או אז יבואו יזמים צעירים והדבר ייצר מעבר של אוכלוסייה שמבקשת תנאי מחיה".

 

לשאלה האם בשל מדיניות הממשלה "מפסידה" מדינת ישראל את הגליל, השתדל נתניהו שלא להשיב. אולם כאשר דחקו בו אמר: "התחלנו לאבד את הגליל, יש עזיבה של צעירים וצעירות, האוכלוסייה מצטמקת, ישנן דירות פנויות ואנשים תופסים אותן".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חגי אהרון
מודאג. נתניהו
צילום: חגי אהרון
מומלצים