שתף קטע נבחר

הוכה על ידי שוטרים - ומת מפצעיו אחרי 3 חודשים

לפני יותר משלושה חודשים היה מעורב סברי גארגווי מרהט בקטטה באשקלון, במהלכה נאלצו שוטרים "להשתמש בכוח סביר" כדי לעוצרו. מאז שכב מחוסר הכרה, והלילה מת מפצעיו. אחיו הרופא זועם: "הוא היה אדם חזק, השתמשו באלימות קשה. נעקוב אחרי חקירת מח"ש"

לפנות בוקר (יום ה') מת מפצעיו בבית החולים סורוקה בבאר-שבע סברי גארגווי, תושב רהט בן 26 - יותר משלושה חודשים אחרי שהיה מעורב בקטטה במהלכה הוכה על-ידי שוטרים באשקלון. הוא השאיר אחריו אשה וילדה בת ארבע.

 

האירוע התרחש בסוף חודש מארס, אז הגיעו גארגווי וחבריו לחוף דלילה באשקלון. לדברי המשטרה, במהלך מסיבה שנערכה שם התפתחה קטטה, והשוטרים נקראו לסייע. המאבק הפך אלים מאוד, ולפי השוטרים הם נאלצו להשתשמש ב"כוח סביר" בכדי לעצור את גארגווי.

 

המנוח הוכה בכל חלקי גופו, אך סבל במיוחד מפגיעת ראש קשה והועבר לבית החולים ברזילי באשקלון - ומשם לסורוקה. מאז, הוא שכב במיטתו ללא הכרה. הלילה הוא כאמור מת מפצעיו, וגופתו הועברה למכון לרפואה משפטית באבו כביר להמשך ההליכים.

 

לדברי אחיו, ד"ר מנצור גארגווי, רופא במקצועו, סברי היה בריא.

"הוא היה ספורטאי חזק מאוד. בכדי לגרום לו להגיע למצב כזה היה צריך לנהוג באלימות קשה מאוד וזה מה שקרה. היינו עם תקווה שהוא יתעורר, אבל הגוף שלו לא עמד בכך". 

 

האח הוסיף ואמר: "מאז האירוע לא שמענו משוטרי משטרת אשקלון וממרחב לכיש ולו מילה אחת בעניין. אנחנו מצידנו מתכוונים לעקוב אחר ההליכים המשפטיים, מח"ש חוקרים את הארוע ואנחנו ממתינים לראות איך יסתיים הטיפול שלהם. בכל מקרה עורך הדין שלנו מטפל בכך".

 

עו"ד אבי אזולאי, המייצג את המשפחה של גרגאווי בתיק, אמר:

"גרגאוי סברי הוכה למוות על לא עוול בכפו. העובדה שהבלשים לא הועמדו לדין ולא הושעו מתפקידים מלמדת על יחס סלחני לאלימות שוטרים ששותפים לו פיקוד המשטרה, המחלקה לחקירות שוטרים, היועץ המשפטי ובג"ץ".

 

ממשרד המשפטים בשם מח"ש נמסר: "החקירה במח"ש נפתחה באופן מידי עוד בליל האירוע. במסגרת החקירה נאספו ראיות ובוצעו פעולות חקירה רבות במטרה להגיע לממצאים באשר לנסיבות מותו של המתלונן, אשר לא נוכל לפרטן, כיוון שהחקירה עדיין לא הסתיימה. אנו ממתינים לתוצאות של הבדיקה הפתולוגית ועל פי מכלול הראיות, תתקבל ההחלטה לגבי המשך הטיפול בתיק".

 

תגובת משטרת מרחב לכיש לא נמסרה עד לשעת פרסום הידיעה.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי כהן
כוח סביר? (ארכיון)
צילום: אבי כהן
מומלצים